• سه شنبه ۱۹ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9490-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

حل بسیاری از مشکلات شهری در گرو واگذاری مدیریت جامع به شهرداری است

استاندار ایلام گفت: قوانین کشور باید به سمتی بروند که مدیریت جامع شهرها، به شهرداری‌ها واگذار شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه شورای سازمان همیاری شهرداریهای استان به اهمیت واگذاری امور به مردم اشاره و اظهار کرد: شوراها جایگاه مستحکمی در قانون اساسی دارند و نباید این جایگاه با مسائل قومی و قبیله‌ای عجین شود بلکه باید با عملکرد درست شاهد تقویت شهرداری‌ها باشیم.

استاندار ایلام به اهمیت مفهوم مدیریت جامع شهری اشاره کرد و گفت: قوانین کشور باید به شکلی اصلاح شوند که مدیریت جامع شهرها به شهرداری‌ها واگذار شود و شهرداران در انجام وظایف خود مر قانون را رعایت کنند و سهم خواهی های فراقانونی را از هیچ کسی نپذیرند .

سلیمانی‌دشتکی با اشاره به اینکه منطقه ویژه اقتصادی مهران، رکن توسعه استان است، گفت: همه باید تلاش کنیم تا منطقه آزاد تجاری مهران نیز به سرانجام برسد .

به گزارش ایسنا، "حبیب الله منصورپور"، "منت محمدی" و "کامران حسنی" جهت مدیریت عامل سازمان همیاری شهرداری‌ها داوطلب شدند که با انصراف آقایان "محمدی" و حسنی، آقای منصورپور با 25 رأی موافق و 2 رأی مخالف از طرف اعضای شورا به عنوان مدیرعامل سازمان انتخاب شد .

طبق ماده 16 اساسنامه سازمان همیاری شهرداری ها، مدیرعامل سازمان توسط رئیس شورا (استاندار استان) معرفی و در صورت انتخاب در شورای سازمان، برای مدت سه سال با حکم رئیس شورا منصوب خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: