• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

قدمت باستانی «میمه» بررسی می‌شود

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام از طرح بررسی و شناسایی باستان شناسی بخش میمه در شهرستان دهلران در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از  روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان، " رویا ارجمندی" اظهار کرد:  بعد از مشخص شدن سرپرست پروژه و صدور مجوز های لازم از سوی پژوهشکده طرح بررسی و شناسایی بخش میمه در شهرستان دهلران انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه در این فصل ازبررسی و شناسایی باستان‌شناسی شهرستان دهلران محدوده بخش میمه مورد بررسی و شناسایی باستان شناسی قرار خواهد گرفت، گفت: شناسایی، مطالعه و معرفی آثار باستانی ، تهیه و تدوین جدول گاهنگاری و تعیین نوع و شکل توزیع آثار باستانی حوزه مورد مطالعه از اهداف این طرح است. 

معاون میراث فرهنگی استان تصریح کرد : شناسایی و بیان نقش اوضاع جغرافیایی و شرایط زیست – محیطی منطقه در شکل گیری نقاط باستانی این حوزه، تهیه و تدوین مدارک لازم برای ثبت آثار باستانی شاخص منطقه در فهرست آثار ملی کشور، تهیه نقشه باستان شناسی منطقه و تبیین ، تحلیل و توضیح اوضاع فرهنگی – اجتماعی این منطقه در دوره‌های گذشته از دیگر اهداف این طرح خواهد بود.

ارجمندی گفت : در استان ایلام حدود 47 فصل بررسی و شناسایی انجام گرفته که بیش از 1500 اثر شناسایی و 745 اثر نیز در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: