• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9610-3494-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

۲۰ دی اختتامیه جشنواره «مِنال» در ایلام

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ایوان از برگزاری مراسم اختتامیه سومین جشنواره «مِنال» در این شهرستان خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «علی صحرایی» با بیان این مطلب، اظهار کرد: مراسم اختتامیه این جشنواره به مدت دو روز در شهر ایوان با حضور علاقه‌مندان، شاعران برتر کشوری و مسئولان برگزار می‌شود .

وی با بیان اینکه این جشنواره به‌صورت دوسالانه و منطقه‌ای برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره ویژه استان‌های غربی کشور شامل آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، خوزستان و ایلام است و آخرین‌مهلت ارسال اثر نیز اول آذرماه سال جاری بوده است .

صحرایی تقویت زبان مادری، توجه شاعران به گویش‌های بومی، محلی و آشنایی بافرهنگ مناطق مختلف کشور، حفظ، ثبت و ضبط اشعار و لالایی‌های کردی، توجه به ادبیات کودکانه و استقلال آن از شعر بزرگ‌سال و تبادل افکار و آرا شاعران را از اهداف برگزاری این دوسالانه عنوان کرد .

دبیر اجرایی سومین جشنواره منطقه‌ای «مِنال» در ایلام، یادآور شد: این جشنواره منطقه‌ای شعر کردی ویژه کودک و نوجوان با عنوان «مِنال و مَلوچِگ» در سال‌های قبل برگزارشده که در سال جاری به «مِنال» که در زبان کردی به معنی کودک و طفل است نام‌گذاری شده است .

وی با اشاره به اینکه 700 اثر از استان‌های غربی کشور از علاقه‌مندان به شعر کودک و همچنین شاعران برجسته غرب کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال‌شده است، گفت: این تعداد اثر با مشارکت 120 تن از شاعران غرب کشور بله دبیرخانه ارسال‌شده که ارسال اثر به این جشنواره از رشد قابل‌توجهی برخوردار بوده است .

صحرایی با تاکیدبر اینکه کار داوری آثار رسیده به پایان رسیده است، افزود:در مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور مسئولان کشوری و استانی در ایوان برگزار می‌شود از 10 اثر برتر و 10 اثر شایسته تقدیر بر اساس رأی هیئت ‌داوران تقدیر خواهد شد .

دبیر اجرایی سومین دبیر اجرایی سومین جشنواره منطقه‌ای «مِنال» در ایلام، عنوان کرد: این جشنواره با همکاری معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، اداره کل فرهنگ و ارشاد ایلام، فرمانداری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و انجمن شعر و ادب ایوان برگزار می‌شود


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: