• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-9190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رییس مرکز دامپزشکی شهرستان خبر داد:

پلمپ 16 واحد مرغ‌فروشی و قصابی در ایلام

رییس مرکز دامپزشکی شهرستان ایلام از پلمپ 10 واحد مرغ‌فروشی، 6 واحد قصابی و یک مغازه کبابی از آغاز اجرای طرح مقابله با کشتار غیرمجاز خبر داد.

دکتر «محمد علی‌رحمی» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: با توجه به تاکیدات استاندار در خصوص برخورد با مراکز غیرمجاز کشتار از تاریخ 25 آذرماه 96 طرح ساماندهی کشتار غیرمجاز دام و طیور در سطح استان و شهرستان آغاز شد که در ابتدای امر با نصب بنر، تبلیغات و پخش برنامه‌های آموزشی به اطلاع‌رسانی در مورد مشکلات کشتار غیرمجاز پرداخته شد.

رییس مرکز دامپزشکی شهرستان ایلام گفت: از ابتدای طرح 6 اکیپ در مناطق چوار، هفت چشمه، چالسرا، مهدی‌آباد، میشخاص و سطح شهر جهت نظارت بر مراکز فروش و توزیع گوشت مامور به شناسایی و پلمپ واحدهای متخلف مشخص و 10 واحد مرغ‌فروشی، 6 واحد قصابی و یک واحد کبابی پلمپ شدند.

وی همراهی مرکز بهداشت و نیروی انتظامی را با طرح ساماندهی کشتار غیرمجاز دام و طیور عالی دانست و افزود: طرح مذکور کاملا قانونی و با هدف حفظ سلامت شهروندان در حال اجرا است.

علی‌رحمی یکی از امور انجام شده در طول طرح را نمونه‌گیری از گوشت چرخ‌کرده مراکز فروش اعلام کرد و گفت: بر اساس آزمایش‌های دامپزشکی  مشاهده شد که  برخی قصابی‌ها ترکیبی از گوشت گاو، گوسفند و سنگ‌دان مرغ را به عنوان گوشت چرخ کرده به دست مشتری می‌دادند که در طول طرح چند واحد پلمپ شد که همین  تخلف در چند کبابی هم رویت شد که از مجاری قانونی با آنها برخورد شد.

وی تاکید کرد: زمانی که مشتریان قصد خرید گوشت چرخ کرده دارند قصاب را موظف کنند که از گوشت برش بزند و پس از اینکه مطمئن شدند گوشت خالص است اقدام به چرخ آن کنند.

وی گفت: انجام کشتار در کشتارگاه معیشت قصابان را با خطر مواجه نکرده است و  انتقال دام کشتار شده هم هیچ هزینه‌ای برای قصابان نخواهد داشت و ره‌آورد آن رسیدن گوشت سالم به دست مردم است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: