• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3391-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

مدیران در ارائه‌ی آمار دقیق باشند

 استاندار ایلام گفت: مدیران در ارائه‌ی آمار دقت لازم را داشته باشند و بر اساس منابع موثق آمار ارائه کنند، تا مبادا آماری بر خلاف واقع اعلام شود.

 به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست شورای اشتغال و سرمایه‌گذاری اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های اجرایی عضو کارگروه باید با دقت نظر آمار مورد نیاز را در سامانه‌های پیش‌بینی شده مانند «رصد» وارد کنند.

وی بر توجیه دستگاه‌های اداری و شرکت‌های مادر استان برای استقبال از طرح کارورزی تاکید و تصریح کرد: مدیران در ارائه‌ی آمار دقت لازم را داشته باشند و بر اساس منابع موثق آمار ارائه کنند، تا مبادا آماری بر خلاف واقع اعلام شود.

استاندار ایلام خواستار تهیه شاخص‌های مناسب برای سنجش تعداد بیکاران شد و ادامه داد   : شاخص های جهانی تعیین میزان اشتغال و بیکاری با جامعه ایرانی همخوانی ندارد و به نظر می رسد میزان بیکاری بیش از آمار اعلام شده باشد .

سلیمانی بر پیگیری اعتبارات ابلاغی بانک مرکزی از سوی بانک‌های عامل استان تاکید کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی و بانک های استان تلاش کنند تا کل اعتبارات ابلاغی به استان جذب شود.

شکراله شیرخانی سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست تعداد شرکت‌کنندگان در طرح کارورزی را 13 هزار و 360 نفر اعلام و اظهار کرد: 6994 نفر از این تعداد واجد شرایط هستند و تاکنون 513 مورمد منجر به عقد قرارداد شده است.

به گزارش ایسنا، در این نشست گزارشی از آمار اشتغال فراگیر و روستایی ارائه شد.

در این کارگروه دکتر تاجری سرمایه‌گذار شرکت سازه‌های خدماتی یونا برای سرمایه‌گذاری در استان اعلام آمادگی کرد و گفت: در هر سازه حداقل برای 10 نفر اشتغال ایجاد خواهد شد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: