• دوشنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-3291-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید اعلام شد؛

شرط استفاده متقاضیان از تسهیلات توسعه روستایی

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خواستار حمایت دستگاه‌های اجرایی استان از فعالین بخش خصوصی شد .

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، «حیدر نعمتی» در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید خواستار حمایت دستگاههای اجرایی استان از فعالین بخش خصوصی شد و اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی در این زمینه تصمیمات لازم را اتخاذ کنند.

وی در خصوص استفاده روستائیان از تسهیلات طرح توسعه اشتغال پایدار روستایی، خاطرنشان کرد: متقاضیان برای استفاده از این تسهیلات نباید بدهی معوق داشته باشند و ابتدا باید نسبت به تعیین تکلیف بدهی‌های قبلی اقدام کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری بر بررسی همه جانبه درخواست‌های متقاضیان جهت طرح مشکلات آنان در جلسات کارگروه تأکید و همچنین خواستار معرفی نماینده تام الاختیار و مطلع توسط دستگاههای اجرایی به جلسات کارشناسی ذیل کارگروه شد .

در این جلسه ضمن ارزیابی میزان اجرایی شدن مصوبات قبلی کارگروه، مسائل و مشکلات 5 طرح تولیدی دیگر نیز بررسی شد.

  مهندس «یاراله نصیری» رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام نیز در این کارگروه اظهار کرد: علاوه بر تسهیلات اشتغال فراگیر، مراکز تولیدی و صنعتی که در داخل یا حاشیه روستاها و شهرهای زیر 10 هزار نفر جمعیت قرار دارند، می توانند برای ایجاد، توسعه و یا از سرگیری فعالیت خود از تسهیلات توسعه روستایی استفاده نمایند.

وی افزود: دولت در پرداخت این تسهیلات، نرخ سود پایین و تک رقمی را در نظر گرفته است، لذا همین امر به عنوان یک مزیت، فرصت مناسبی برای ایجاد کارآفرینی، اشتغال پایدار، رشد تولید و رونق اقتصادی استان خواهد بود .

نصیری یادآور شد: مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه اقتصاد باید از این فرصت در جهت رفع معضل بیکاری و تقویت فضای کسب و کار، توان خود را بکار گیرند . لازم به ذکر است در این جلسه مشکلات 5 واحد تولیدی دربخش های صنعت و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: