• یکشنبه ۱۷ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-2092-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

پاسخ روابط عمومی استانداری ایلام به چند انتقاد

اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام در پاسخ به پاره‌ای انتقادات وارده به مدیریت ارشد استان، بیانیه‌ای به شرح ذیل صادر کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، این بیانیه به این شرح است:

نقش رسانه‌ها در رصد عملکرد مدیران و طرح انتقادات سازنده از نحوه فعالیت آنان، در بهبود عملکرد مسؤلان کشور بسیار حائز اهمیت است. اما نکته‌ای که منطقی به نظر می رسد اینست که اصحاب رسانه در بیان انتقادات خود، رویکردها، سیاست های طراحی شده و فرایند انجام امور را به عنوان چارپوب فعالیت نظارتی خود در نظر بگیرند و وقت گران‌بهای خود را صرف امور مهم نمایند.

خوشبختانه اکثریت قریب به اتفاق اصحاب رسانه در استان ایلام این مهم را در سرلوحه کار خود قرار داده اند. اما تعدادی انگشت شمار از خبرنگاران عزیز به جای تکیه بر این اصل مهم و توجه به متن اقدامات، پرداختن به حاشیه‌ها را در کانون توجه خود قرار داده اند .

طی روزهای گذشته، انتقاداتی چند به عملکرد نماینده عالی دولت در استان صورت گرفته است که با مطالعه متن انتقادات به سادگی می‌توان متوجه شد که دوستان عزیز منتقد توجه به حاشیه‌ها را بر متن برنامه‌ها، سیاست‌های در پیش گرفته شده و روند انجام امور ترجیح داده‌اند که در ادامه تلاش می‌گردد به تعدادی از آنها اشاره شود.

در محاق رفتن استانداری و عدم برآورده شدن انتظارات مردم پس از چهار ماه از دوران تصدی آقای سلیمانی دشتکی استاندار محترم استان از مواردی است که دوستان منتقد برآن تأکید نموده‌اند. در پاسخ منتقدان عزیز باید به این نکته اشاره نمود که یکی از مشکلات کشورهای جهان سوم این است که همواره تأکید بر تحقق آنی توسعه با برنامه‌های ضرب‌الاجلی دارند و به فرایندی بودن توسعه که وضعیت کنونی کشورهای توسعه یافته دنیا طبق این اصل حاصل شده است، توجه نمی‌کنند.

آیا واقعاً تحقق انتظارات مردم و توسعه یافتگی استان در مدت 4 ماه امکان‌پذیر است؟ از دوستان عزیز منتقد و افکار عمومی استان تقاضا می‌شود که روند فعالیت‌های در دست اقدام استان را رصد و برنامه‌ها و فرایند انجام امور را کارشناسانه داوری و انتقادات را جهت اصلاح امور مطرح کنند.

حضور کم استاندار_محترم در استان یکی دیگر از انتقادات مطرح شده توسط دوستان عزیز خبرنگار می‌باشد. پرواضح است که یکی از راه‌های پیشبرد برنامه های توسعه در سطح استان‌ها، تعامل و رایزنی با مسؤلان ارشد کشوری در مرکز می باشد و این مهم نیازمند مراجعه حضوری نه تنها استانداران، بلکه سایر مسؤلین ارشد استانی و پیگیری امورات مهم در تهران می‌باشد .

خوشبختانه این مهم به خوبی در برنامه‌های مدیریت ارشد استان قرار گرفته است. لازم به ذکر است از بدو خدمت آقای سلیمانی‌دشتکی در ایلام تاکنون (حدود 95 روز)، وی فقط 13 روز جهت پیگیری امور اداری به تهران سفر کرده‌اند و حتی باتوجه به ضرورت پیگیری امور استان، از 10 روز از مرخصی استعلاجی 15 روزه خود استفاده نکرده‌اند.

درخصوص اجاره منزل مسکونی در تهران نیز این موضوع قویاً تکذیب می‌شود و استاندار محترم صرفاً از امکانات استانداری در مرکز استفاده می‌شود .

مناسب‌سازی ساختمان‌های اداری بخصوص ساختمان هایی نظیر استانداری که محل رجوع و تردد افراد مختلف و همچنین مقامات عالی کشور است یک امر بدیهی است و نصب آسانسور در راستای این امر در دست اقدام می‌باشد .

اجرای بخشنامه‌های پایان کار بازنشستگان عزیز و همچنین بازگشت نیروهای مأمور به وزارت کشور به محل خدمت خود که مورد نقد دوستان عزیز بوده، مورد تأکید وزیر محترم کشور می‌باشد و طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، اجرایی خواهد شد .

لازم به ذکر است که استاندار محترم در کنار تجارب ارزنده مدیریتی خود، همواره بر أخذ مشاوره از صاحبنظران در راستای پیشبرد برنامه‌های توسعه استان تأکید دارند و در این زمینه محدودیت خاصی برای ارائه نظرات و پیشنهادات وجود ندارد و از همه صاحبنظران استان دعوت می‌گردد پیشنهادات ارزنده خود را جهت بررسی و اجرا به اداره کل روابط عمومی استانداری ایلام تحویل دهند.

در پایان لازم است به این نکته اشاره گردد که سکوت رسانه‌ها در مقابل تخلفات مسؤلان مورد تأکید هیچ فرد منصفی نیست و استاندار محترم نیز همواره بر نقد سازنده و طرح پیشنهادات ارزنده تأکید کرده‌اند .

امید که همه ما بتوانیم خدمتگزارانی شایسته و دلسوز برای نظام اسلامی، میهنمان ایران و استان عزیزمان ایلام باشیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: