• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۸
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 9610-1492-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

امام‌جمعه ایلام عنوان کرد:

برنامه‌های ساده‌لوحانه دشمنان با هوشیاری رهبری و بصیرت مردم ناکام می‌ماند

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام با بیان اینکه دشمنان قسم خورده انقلاب و نیروهای آنها در داخل و خارج کشور امنیت و آرامش کشور را نشانه گرفته‌اند، گفت: برنامه‌های ساده لوحانه دشمنان با هوشیاری رهبری و مسئولان نظام و به ویژه بصیرت مردم ناکام مانده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت الاسلام و المسلمین «محمدنقی لطفی» در اجتماع بزرگ مردم ایلام در اعتراض به ناآرامی‌ها و هنجارشکنی‌های اخیر اظهار کرد: بین حوادث رخ داده اخیر در برخی نقاط ایران و ناآرامی‌ها با حمایت و پشتیبانی آمریکا، اروپائیان، اسرائیل و رژیم آل سعود و نیز بزرگنمایی این حوادث در رسانه‌های غربی و فضاهای مجازی رابطه مستقیم وجود دارد .

وی افزود: عده‌ای هنجارشکن با حرکات مذبوحانه خود سعی در ایجاد بی نظمی و به چالش کشیدن جامعه را دارند که برنامه‌های ساده لوحانه آنها با هوشیاری نیروهای نظامی، هوشیاری رهبری و مسئولان و به ویژه بصیرت مردم ناکام مانده است .

لطفی اضافه کرد: کشورهای استکباری در صدد تجزیه سوریه، عراق و لبنان بودند که با درایت و اقتدار و برنامه‌های راهبردی ایران اسلامی نقشه شوم آنها خنثی شد و اکنون برای انتقام از پیروزی های ایران و پاسخ به سرخوردگی‌های خود سعی در ایجاد ناآرامی در سطح کشور دارند که بازهم این هجمه دشمنان ناکام ماند .

امام جمعه ایلام با بیان اینکه مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم و بیکاری جوانان یک واقعیت و رفع این مشکلات از مطالبات به حق آنهاست، تاکید کرد: عده‌ای سودجو با حمایت‌های پیدا و پنهان دشمنان و با مقاصد و نیات مشخص به دنبال سواستفاده از اعتراضات منطقی و به حق مردم و به آشوب کشیدن فضای آرام جامعه هستند .

وی تنها راه برون رفت کشور از وضعیت موجود را عمل به مفاد برنامه‌های راهبردی اقتصاد مقاومتی مطرح شده توسط رهبری بیان کرد و افزود: اگر دولتمردان در صدد اجرای ابلاغیه رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی باشند، کشور از وضعیت بن بست اقتصادی کنونی خارج می‌شود .

نماینده ولی‌فقیه در استان ایلام با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی به منابع داخلی و استفاده بهینه از ظرفیت‌های داخلی تکیه دارد، گفت: هم اکنون اقتصاد مقاومتی در بسیاری از کشورهای جهان حتی ممالک توسعه یافته در حال اجراست اما در ایران عده‌ای دست‌های پشت پرده مانع اجرای این برنامه مهم اقتصادی در کشور شده‌اند .

لطفی یادآور شد: جای سوال و تعجب است که در کشور ما که دانش‌های مهم، حساس و پیچیده نظامی، دفاعی، موشکی، پزشکی، هسته‌ای و ... به موفقیت‌های بی بدیل جهانی دست یافته چرا اقتصاد آن دارای مشکل است و آیا در ایران دانشمندان و متفکران اقتصادی وجود ندارند؟

وی با بیان اینکه دشمنان باید بدانند که این تحرکات مذبوحانه، صفوف ملت ایران برای مقابله با توطئه‌های آنان را منسجم‌تر می‌کند اظهار کرد: در جای جای ایران اسلامی برنامه‌ریزان، متفکران و دانشمندان اقتصادی زیادی هستند که هرکدام دارای ایده و برنامه‌های مطلوب برای نجات اقتصاد کشور هستند اما به این افراد اجازه فعالیت داده نمی‌شود چرا که عده‌ای همواره در صدد هستند که وضعیت اقتصاد کشور رو به زوال رفته تا تداوم این وضع موجب نارضایتی و یاس مردم شود .

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: در ابتدا تجمع‌های اعتراضی مردم در راستای رسیدگی مسئولان به وضعیت معیشتی، گرانی، رکود و بیکاری بود اما به ناگاه با ورود برخی عناصر خودباخته و فریب خورده که اصل نظام و دین اسلام را نشانه گرفته بودند دامنه اعتراضات و شعارها تغییر کرد .

وی افزود: شعارهای این افراد در امتداد فتنه 88 و با شدت و حرارت بیشتر بود که در همان سال 88 و در روزهای اخیر شعارها هم سو و در یک جهت و جبهه واحد ساختارشکنانه و بر مبنای براندازی نظام، انقلاب و توهین به مقدسات و ارزش های دینی و حتی آتش زدن پرچم مقدس ایران که نماد کشور بود .

لطفی تاکید کرد: عده‌ای سودجو همواره سعی داشته‌اند در راستای تامین منافع استکبار با ایجاد اختلال در اقتصاد کشور و بغرنج کردن وضع معیشت مردم آنها را از انقلاب و نظام دلسرد کنند در حالی که مسئولان باید با درایت و با استفاده از ظرفیت های بی شمار کشور اقتصاد را از وضعیت کنونی نجات دهند .

امام جمعه ایلام گفت: باید بدانیم که دشمنان نظام که دستشان از غارت و چپاول ثروت‌های ایران کوتاه شده همیشه در صدد ضربه زدن به انقلاب بوده و هستند و مسئولان و مردم باید دشمن شناسی و بصیرت خود را بیش از گذشته تقویت کنند و فرصت هر گونه فعالیتی را از دشمنان صلب کنند .

وی یادآور شد: ایران اسلامی در جهان پرچم دار استکبارستیزی و حامی ملت‌های مظلوم و آزاده خواه جهان است و تا زمانی که شعار مبارزه با ظلم و ستم ایران و ارزش‌های انقلاب اسلامی در نقاط مختلف دنیا ترویج می شود این دشمنی و کینه توزی علیه کشور ما وجود دارد .­­­


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: