• چهارشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9610-7390-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

از ظرفیت‌ ذخایر نفت و گاز استان ایلام برای کمک به نیازمندان بهره‌گیری شود

مدیر کل شبکه‌های مردمی و مؤسسات عام‌المنفعه کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور گفت: استان ایلام از لحاظ دارا بودن ذخایر نفت و گاز استانی غنی بوده و لازم است از از ظرفیت‌های ذخایر نفت و گاز استان ایلام برای کمک به نیازمندان بهره‌گیری شود .

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، «بهمن دستاری» در سفر به استان ایلام  و در دیدار با مدیر شرکت مهندسی و توسعه میدان نفتی سروک آذر که باحضور مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در شهرستان مرزی مهران برگزار شد، اظهار کرد: از توانایی‌های شرکت‌ها و موسسات نفتی این استان در زمینه های توانمندسازی خانواده های مددجو،کمک به ایتام و نیازمندان و همچنین بکارگیری بیکاران جویای کار می توان بهره گیری کرد .

وی افزود: کمیته امداد برای احیای شرایط زندگی خانواده‌های مددجو  و قبل از برآورده کردن نیاز خانوارها، استعدادهای آنان را شناسایی می‌کند .

دستاری با بیان اینکه کمیته امداد و دولت تمام تلاش خود را در کمک به نیازمندان به کار گرفته‌اند، یادآور شد: باید به این نکته هم توجه کرد که دولت و نهادها توانایی محدودی دارند و لازم است سازمان‌های دیگر برای دستگیری بیشتر از مردم وارد عرصه شوند .

مدیرکل شبکه‌های مردمی کمیته امداد کشور با بیان اینکه توانمندسازی خانوار‌های مددجو از برنامه‌های مهم و اساسی کمیته امداد است، اضافه کرد: در موضوع توانمندسازی لازم است استعدادها و توانایی‌های سازمان‌های دیگر را برای مشارکت در این طرح شناسایی کنیم و در این زمینه دیدگاه‌ها و راهکارهای متنوع این سازمان‌ها بسیار اهمیت دارد .

دستاری با بیان اینکه استان ایلام با دارا بودن ذخایر نفت، گاز، پتروشیمی و قابلیت‌های دیگر شایسته سطح محرومیت در سطح بالایی نیست، افزود: باید از چنین ظرفیت‌هایی برای رفع محرومیت و کمک به نیازمندان بهره‌گیری کرد .

وی ادامه داد: بسیاری از فرزندان خانواده‌های مددجو دارای استعدادها و توانایی‌های کاری بالقوه بوده که با شناسایی این افراد، آموزش دادن آن و همکاری شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف می‌توان این افراد را وارد عرصه اشتغال کرده و از این طریق به اقتصاد کشور کمک کرد .

مدیرکل شبکه‌های مردمی کمیته امداد کشور با عنوان اینکه کمیته امداد هم در زمینهٔ پیشگیری از فقر و هم درمان آن فعالیت دارد، گفت: پیشنهاد می‌کنیم با هدف پیشگیری و درمان فقر در این استان نمایندگانی از طرف شرکت مهندسی و توسعه میدان نفتی سروک آذر انتخاب تا از این طریق راهکارها و پیشنهاد‌ها لازم را به ‌منظور توانمندسازی خانواده‌ها به مسئولان کمیته امداد استان ایلام ارائه کنند.

مهندس «اسلامی» مدیر شرکت مهندسی و توسعه میدان نفتی سروک آذر نیز در این نشست با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این شرکت نفتی گفت: چنانچه مددجویان کارجوی این نهاد دارای مهارت و تخصص‌های فنی موردنیاز این شرکت باشند می‌توانیم زمینه به‌کارگیری این افراد را در این شرکت فراهم کنیم.

اسلامی با بیان اینکه نیروهای متخصص در زمینه برق و جوشکاری صنعتی موردنیاز این شرکت نفتی هستند، گفت: چنانچه کمیته امداد دوره‌های آموزشی برای مددجویان متقاضی کار در این رشته‌ها را برگزار نماید اشتغال به کار این افراد تسهیل خواهد شد .

وی ضمن اعلام آمادگی شرکت مهندسی و توسعه میدان نفتی سروک آذر برای همکاری با کمیته امداد استان ایلام در زمینه محرومیت‌زدایی، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم با این‌گونه همکاری‌ها باری از دوش این نهاد در خدمت‌رسانی به نیازمندان برداریم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: