• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2191-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان خبر داد:

تولید 476 تن مواد پروتئینی در ایلام از ابتدای امسال/ مردم نگران بازار شب عید نباشند

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام گفت: از ابتدای امسال تاکنون 467 تن مواد پروتئینی شامل مرغ و گوشت قرمز تولید شد و از سال قبل نیز 530 تن موجود بود که امسال از طریق اتحادیه مرغ‌فروشان، اتکا و ادارات به بازار عرضه شد.

«محمدمهدی پورسیاه‌بیدی» با حضور در ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: وظیفه‌ی این مجموعه حمایت سیستماتیک از تولیدات دامی، تامین خوراک و نهاده‌های دامی و تنظیم بازار مواد پروتئینی و گوشت و تامین علوفه شامل سه محصول جو، ذرت، کنجاله سویا که در خوراک دام و طیور که کاربرد ویژه دارد، است.

وی از خرید جو و ذرت تولیدی استان خبر داد و گفت: 11 مرکز خرید این محصولات در سیروان، دره‌شهر، مهران و دهلران و دشت‌عباس فعال هستند که بیشترین مراکز مربوط به دهلران و دشت‌عباس به تعداد 8 مرکز است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام از خرید 9000 تن ذرتِ تر خبر داد و درباره تامین نهاده‌های دامی هم گفت: از ابتدای امسال ،  35هزار تن ذرت، جو و سویا وارد استان شده که 35 هزار تن آن از طریق اتحادیه‌های عشایری، اتحادیه مرغداران، اتحادیه دامداران و به صورت متفرقه در اختیار دامداران قرار گرفته است.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام تصریح کرد: از ابتدای امسال تاکنون 467 تن مواد پروتئینی شامل مرغ و گوشت قرمز تولید شد و از سال قبل نیز 530 تن موجود بود که امسال از طریق اتحادیه مرغ‌فروشان، اتکا و ادارات به بازار عرضه شد.

پورسیاه‌بیدی تاکید کرد: خرید محصول مازاد مرغداران در حال اجرا بوده و مجوز خرید 175 تن مرغ تولیدی استان صادر شده که تاکنون خرید 52 تن انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه در کشتارگاه ایلام فقط خط 1 در ایلام فعال بوده و قیمت هر کیلوی آن 6600 تومان است، تصریح کرد: با راه‌اندازی خط دو که در آن  امحاء و احشاء کشتار از بین می‌رود هر کیلو مرغ با قیمت 6950 تومان به فروش خواهد رسید.

مدیرکل پشتیبانی امور دام استان ایلام گفت: راه‌اندازی خط 2 کشتار مرغ در آبدانان و سیروان در دست اقدام است و امیدواریم به سرعت به بهره‌برداری برسد.

پورسیاه‌بیدی تنظیم بازار شب عید را از برنامه‌های مهم فراروی این اداره کل اعلام و تصریح کرد: برنامه‌های مناسبی برای این مهم اجرا خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: