• دوشنبه ۱۱ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-2091-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل راه و شهرسازی استان خبر داد:

نیاز شهر ایلام به 56 هزار واحد مسکن تا 6 سال آینده

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام با بیان اینکه 112 پروژه فعال راهسازی در سطح استان در دست اجراست، گفت: بر اساس برآوردهای کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان در مجموع و در طول 6 سال آینده نزدیک به 56 هزار واحد نیاز مسکن شهر ایلام است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، مهندس «سید کمال‌الدین میرجعفریان» در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات استان ایلام اظهار کرد: همه پروژه‌های حوزه راهسازی استان ایلام با اجرای طرح جامع و کامل عملیاتی شده‌اند، تونل کبیرکوه و چهارخطه کردن راه ایلام - مهران از پروژه‌های مهم راهسازی این استان در سطح ملی بوده که هم اکنون با پیشرفت فیزیکی مناسبی در حال اجرا هستند .

وی افزود: در طول چهار سال گذشته بیش از یک هزار و 170 کیلومتر انواع پروژ های راهسازی چون راه اصلی، راه فرعی و راه روستایی تکمیل و زیر بار ترافیک رفت، ضمن اینکه بیش از یک هزار و 400 کیلومتر دیگر نیز پروژه راهسازی در نقاط مختلف استان در دست اجرا است .

مدیرکل راه و شهرسازی ایلام اضافه کرد: در بحث زیرساخت‌های حوزه اربعین پنج محور عملیات اجرایی آنها یا تکمیل شده و یا در حال انجام است، مسیر کرمانشاه - حمیل - سرابله، مسیر اسلام آباد - تونل قلاجه - ایوان - ایلام، تقاطع غیرهمسطح ارغوان و عملیات اجرایی در حوزه جنوبی استان ایلام که هم اکنون در دست اجرا است .

میرجعفریان با اشاره به وضعیت بافت‌های فرسوده در استان عنوان کرد: اداره کل راه و شهرسازی ایلام به تبع سیاست‌های دولت تدبیر و امید و افق‌های وزارت راه و شهرسازی در بخش شهرسازی و مسکن برای بافت‌های فرسوده سیاست نوسازی، برای سکونتگاه‌های غیررسمی توانمندسازی و برای بافت‌های تاریخی احیا، بهسازی و نوسازی را در دستور کار خود دارد .

وی گفت: بیش از یک هزار و 35 هکتار بافت فرسوده و سکونتگاه غیر رسمی در سطح استان ایلام وجود دارد که از این میزان 755 هکتار آن را بافت فرسوده تشکیل می‌دهد .

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام با تاکید بر اینکه نوسازی بافت‌های فرسوده یک ضرورت اجتناب ناپذیر برای توسعه شهری است، تصریح کرد: هیچ محدودیتی برای پرداخت تسهیلات نوسازی بافت فرسوده و ناکارآمد شهری در این استان وجود ندارد و متناسب با درخواست متقاضیان تسهیلات پرداخت می‌شود .

میرجعفریان همچنین با اشاره به نیاز تامین مسکن استان بخصوص شهر ایلام در سال‌های آینده، افزود: بر اساس برآوردهای کارشناسی انجام شده توسط کارشناسان ذیربط در مجموع و در طول 6 سال آینده نزدیک به 56 هزار واحد نیاز مسکن شهر ایلام است . 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: