• دوشنبه ۴ دی ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9610-691-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

سرپرست منطقه با حضور در ایسنا:

سند راهبردی منطقه ویژه اقتصادی مهران تدوین می‌شود

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی مهران از تدوین سند راهبردی برای منطقه خبر داد و گفت: رایزنی لازم برای عضویت مهران در فدراسیون بین‌المللی مناطق آزاد و ویژه جهان در ژنو انجام شده است .

«احسان خسروی‌پور» با حضور در ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: موضوع سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی را با جدیت دنبال می‌کنیم و تلاش خواهیم کرد تا باید تحرک لازم در این زمینه بوجود آید تا منطقه ویژه به قطب اقتصادی استان تبدیل شود نه اینکه به سمت فروش اراضی آن برویم .

وی با بیان اینکه سند راهبردی منطقه ویژه با رعایت الزامات منطقه ویژه تدوین خواهد شد و ظرفیت بسیار بالایی برای تدوین جامع‌تر این سند وجود دارد، تصریح کرد: رایزنی‌هایی با وزارت نفت، راه و شهرسازی، راه‌آهن، انرژی پاک و خدمات مالی با طرف‌های خارجی صورت گرفته است .

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی مهران از درخواست این منطقه برای عضویت در فدراسیون بین‌المللی مناطق آزاد و ویژه جهان در ژنو خبر داد و گفت: مذاکراتی نیز با مناطق آزاد گرجستان و خواهرخواندگی با منطقه آزاد پیروت صربستان انجام شده و صندوق ضمانت صادرات ایران تامین امنیت سرمایه‌گذاری را بر عهده‌ خواهد گرفت تا کارگزاری در استان ایلام برقرار شود .

خسروی‌پور با تاکید بر اینکه تحرک در منطقه ویژه به ایجاد جذابیت این منطقه کمک خواهد کرد ، ادامه داد: به دنبال راه‌اندازی دفتر نخبگان جهان اسلام و پژوهشکده‌ی صنعتی و اقتصادی استان هستیم و توافق اولیه‌ی راه‌اندازی نخستین دانشگاه هوافضای ایران و روسیه در ایلام نیز حاصل شده است .

وی گفت: توریسم درمانی یکی دیگر از موضوعاتی است که تلاش می‌کنیم در منطقه ویژه مهران جای خود را باز کند .

سرپرست منطقه ویژه اقتصادی مهران دایر کردن دفتر منطقه ویژه در اصفهان و در کشورهای چین و امارات را از برنامه‌های آینده دفتر عنوان و تصریح کرد: تمام این برنامه‌ها درسند راهبردی منطقه منظور شده است .

خسروی‌پور کلنگ‌زنی هتل بیمارستان در 10 هکتار،  کلنگ زنی نیروگاه 1000 مگاواتی برق شرکت پیچک صنعت استان در 70 هکتار ، کلنگ‌زنی سیسم خانه‌های پیش‌ساخته یکپارچه و احداث کارخانه‌ی تولید بلوک هبلکس را از جمله کارهای انجام شده در این منطقه تاکنون اعلام کرد .

  وی با تاکید بر اینکه  به دنبال به رهن گذاشتن طرح‌ها نیستیم چون بازار در افت وخیز قرار دارد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی بهترین نقشه راه برای اجرای طرح‌های اقتصادی است .

منطقه ویژه اقتصادی مهران در سال 1389 توسط مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در دولت یازدهم محدوده‌ای به وسعت 817 هکتار در کنار بازارچه مرزی به آن اختصاص یافت .

  کروکی این محدوده توسط هیئت وزیران مصوب و یک طرح تفصیلی و جامع کاربردی هم توسط استانداری ایلام تهیه شد و یک شرکت تخصصی تحت عنوان منطقه ویژه اقتصادی مهران شکل گرفت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: