• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-8093-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

حجت‌الاسلام بسطامی تاکید کرد:

لزوم نهادینه شدن پژوهش در مدارس علمیه

معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام بر لزوم احیاء و نهادینه کردن پژوهش در مدارس علمیه تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام و المسلمین «علی‌اصغر بسطامی» در مراسم گرامیداشت هفته پژوهش، به بیان اهمیت پژوهش و تبیین رسالت معاونت پژوهش پرداخت و اصلی‌ترین وظیفه این معاونت را احیاء و نهادینه کردن پژوهش در مدارس علمیه دانست.

معاون پژوهش حوزه علمیه استان ایلام نقش اساتید را در این زمینه کلیدی دانست و افزود: تحقق این امر مهم بدون همراهی اساتید ناممکن است.

بسطامی در ادامه به تشریح برخی فعالیت‌های معاونت پژوهش حوزه علمیه استان ایلام در سال جاری پرداخت و گفت: برگزاری اولین جشنواره استانی علامه حلی در ایلام اولین موضوعی بود که ضمن اشاره به آن از طلاب علاقمند به فعالیت‌های پژوهشی دعوت کرد تا با شرکت در این رخداد علمی فرهنگی توانمندی خود را به نمایش بگذارند .

وی در ادامه به تبیین موارد ذیل به عنوان اهم فعالیت‌های معاونت پژوهش پرداخت و تصریح کرد: برگزاری ۸ کارگاه آموزشی پژوهش، برگزاری ۱۲ نشست علمی، برگزاری همایش علمی نقش حوزه های علمیه در ترویج اقتصاد مقاومتی، برگزاری طرح ۱۰ روزه فرهنگی – معرفتی ” اندیشه ولایت ، برگزاری اولین نشست مدیران و معاونین پژوهش مدارس علمیه استان ایلام، برگزاری مسابقه “مقالات کوتاه ، برگزاری دو دوره مسابقه کتابخوانی، برگزاری مسابقه کتابخوانی در فضای مجازی، برگزاری مسابقه خاطره نویسی، انتشار سه شماره نشریات مدارس، تجهیز سه باب از کتابخانه های مدارس علمیه استان و توزیع ۱۱۰۰ جلد کتاب بین کتابخانه های مدارس علمیه استان از جمله این فعالیت‌ها بوده‌اند.

حجت‌الاسلام مافی از اساتید پژوهشگر حوزه ایلام نیز در این مراسم تفکر و عمیق شدن در مباحث علمی را از پیش نیازهای تحقیق و پژوهش دانست و اظهار کرد: تا طلاب و روحانیون ما متفکرانه در مباحث علمی نیاندیشند و تحلیل درستی از ارتباط شاخه‌های مختلف علم با همدیگر نداشته باشند راهی به پژوهش هم پیدا نخواهند کرد.

وی با دعوت از طلاب برای ورود به عرصه پژوهش، اصالت کار آموزشی را در پژوهش محور بودن آن دانست

یادآور می‌شود در پایان این مراسم از ۹ نفر از اساتید فعال در عرصه پژوهش تجلیل به عمل آمد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: