• سه شنبه ۲۸ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-897-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

فراهم شدن زمینه اشتغال 918 نفر در کارگاه‌های تولیدی دهلران

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون زمینه اشتغال 918 نفر در کارگاه‌های تولیدی این شهرستان فراهم شده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «عباس بیش‌بهار» اظهار کرد: مشاوره و توانمندسازی، سازماندهی و ایجاد بستر اشتغال برای 300 نفر از کارجویان بخش تعاون صورت گرفته و در این مدت 6 نفر از تسهیلات حوزه تعاون استفاده کرده‌اند .

وی یکی از برنامه‌های دولت به منظور تقویت اشتغالزایی را طرح کارورزی ذکر کرد و افزود: طرح کارورزی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید در راستای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی است که در این طرح، حقوق و حق بیمه کارورز توسط دولت پرداخت می‌شود و هیچ هزینه‌ای برای کارفرما ندارد .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران اضافه کرد: 70 نفر نیز در این شهرستان هم اکنون در حال گذراندن دوره‌های کارورزی هستند و بدین منظور به بخش‌های خصوصی معرفی شده‌اند .

بیش‌بهار از رسیدگی به 145 پرونده در مراجع حل اختلاف این اداره خبر داد و گفت: همه این پرونده‌ها منجر به صدور رای شده‌اند و هشت درصد آنها منجر به صلح و سازش شده است .

وی تعداد کل مقرری بگیران این شهرستان را 4٩ نفر اعلام کرد و افزود: امسال ٢6 نفر برقراری بیمه بیکاری صورت گرفته و در مجموع ٣٨ نفر جهت شرکت در کلاس‌های آموزش در رشته‌های مختلف به اداره فنی و حرفه‌ای شهرستان معرفی شده‌اند .

بیش‌بهار با اشاره به 529 مورد بازرسی از واحدهای کارگری بصورت ادواری و موردی گفت: هشت مورد آموزش نیز در راستای ایمنی عمومی برای واحدهای کارگری برگزار شده است .

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی دهلران با اشاره به فعالیت 340 تعاونی تولیدی، توزیعی و خدماتی در این شهرستان گفت: هم اکنون اطلاع‌رسانی در جهت مشاغل خانگی، طرح اشتغالزایی روستایی، اشتغالزایی فراگیر با بهره کم در دستور کار است و امیدواریم با مشارکت مردم و همکاری و همدلی دستگاه‌های اجرایی بتوانیم رونق بخشیدن به کسب و کار پایدار زمینه اشتغالزایی را فراهم کنیم .

گفتنی است سامانه ثبت نام به نشانی karvarzi.mcls.gov.ir برای کارورزان و واحدهای پذیرنده کارورزان فعال است و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت مراجعه و آمادگی خود را برای اشتغال یا جذب متقاضیان اعلام کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: