• پنجشنبه ۱۶ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 969-3793-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

دانشجو با آگاهی از شرایط زمان در میدان حاضر است

استاندار ایلام به مناسبت روز دانشجو پیامی صادر کرد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، پیام «قاسم سلیمانی‌دشتکی» به این شرح است:

دانشجو نماد پاکی و بی آلایشی، نماد شفافیت در فکر و عمل، نماد آرمان گرایی واقع بینانه و نماد بیداری جامعه است و ۱۶ آذرماه نماد و سرآغاز حرکت دانشجویان بیدار ایرانی در مسیر استکبارستیزی است. ۱۶ آذر روزی است که سه تن از دانشجویان ایرانی، خون پاک خود را تقدیم آزادیخواهی و استقلال طلبی وطن خویش نمودند. ۱۶ آذر روزی تاثیرگذار در جنبش دانشجویی در عرصه های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی است .

دانشجویان ایرانی در ادوار گذشته همواره ثابت نموده‌اند که آگاه به شرایط زمانه و حاضر در میدان هستند. جنبش دانشجویی همچنان زنده است و هر زمان که نیاز کشور اقتضاء کند، رسالت خود را انجام می‌دهد .

فعالیت های جنبش دانشجویی، شور دارد. شوری که توام با شعور است. دانشجو می بیند، تحلیل می کند، به درک بالا از واقعیات می رسد و سپس عمل می کند .

امروز هم لازم است مبارزه با استکبار و استعمار در سرلوحه فعالیت دانشجویان قرار گیرد. اما امروز راه و روش اصلی مبارزه با استعمار و استکبار، ساختن و توسعه همه جانبه کشور است. رسالت امروز جنبش دانشجویی در ایران اینست که ضمن اشراف بر شرایط زمانه، با ارائه پیشنهادات سازنده و طرح انتقادات سازنده، مدیران کشور را در انجام وظایفشان یاری رسانند و خود را نیز به سلاح علم و دانش تجهیز نمایند تا در آینده که مدیریت کشور را در دست گرفتند، سرعت حرکت چرخ توسعه همه جانبه و پایدار کشور را سرعت ببخشند .

اینجانب نیز به نوبه خود، روز دانشجو را به همه دانشجویان ایران عزیز به خصوص دانشجویان استان ایلام تبریک عرض می نمایم. امیدوارم شاهد فعالیت بیش از پیش جنبش دانشجویی در مسیر تحقق اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: