• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1794-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره منطقه‌ای شعر کردی «منال» تمدید شد

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایوان گفت: مهلت ارسال آثار به سومین جشنواره منطقه ای شعر کردی «منال» بر اساس تصمیم اتخاذ شده و بواسطه وقوع زمین لرزه در بخش‌هایی از گستره برگزاری جشنواره به مدت یک ماه تمدید شد

«علی صحرایی» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: مهلت ارسال آثار علاقه مندان شعر و ادبیات کردی قبلا اخر ابان ماه اعلام شده بود که به منظور ابراز همدردی با اسیب دیدگان زلزله اخیر و ایجاد فرصت مناسب برای بهتر برگزار کردن جشنواره بتا پایان آذر ماه سال جاری تمدید شد .

وی افزود: این جشنواره با هدف حفظ، ثبت و ضبط اشعار و لالایی‌های کردی، توجه به ادبیات کودکانه و استقلال آن از شعر بزرگ‌سال و تبادل افکار و آرا شاعران این دیار و تقویت ادبیات کردی با گویش‌های کردی، لری و لکی با حضور اهالی فرهنگ از استان‌های ایلام، کرمانشاه، کردستان لرستان، خوزستان، همدان و آذربایجان غربی برگزار می‌شود .

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایوان اضافه کرد: شهرستان ایوان با توجه به تجربه 2 دوره برگزاری جشنواره مذکور بصورت 2 سالانه بتواند این دوره نیز با قوت و کیفیت بهتر از قبل برگزار کند و میزبان خوبی برای اصحاب شعر و ادب منطقه باشد .

صحرایی تصریح کرد: آثاری در جشنواره پذیرفته می‌شوند که با یکی از گویش‌های کردی برای کودکان سروده شده باشد، آثار ارسالی نباید در نشریات و کتاب‌ها چاپ یا در سایر جشنواره‌ها ارائه شده باشد، هر شرکت کننده می‌تواند پنج اثر را در قالب‌های مختلف شعری ارائه کند.

وی گفت: علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره به نشانی ایوان، خیابان امام‌خمینی(ره) اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن شعر و ادب و کد پستی 53938-69416 و نمابر 08433236659 و تلفن 08433235569 ارسال نمایند .

گفتنی است در جشنواره دوم حدود 307 اثر از 70شاعر منطقه غرب کشور در گویش‌های کردی به دبیرخانه جشنواره واصل و مورد داوری و قضاوت قرار گرفت که از این میان 10 اثر برگزیده و10 اثر شایسته تقدیر شناخته شد، و امسال انتظار می‌رود آثار بیشتری به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: