• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1694-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس حراست میراث فرهنگی استان خبر داد:

صدور بیش از 600 کارت برای اعضای انجمن‌های میراث فرهنگی ایلام

رئیس حراست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایلام از صدور بیش از 600 کارت برای اعضای انجمن‌های اداره کل میراث فرهنگی ایلام خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی و امور فرهنگی ، «فرزاد شریفی» رییس حراست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری ایلام گفت: جهت حفاظت و صیانت از آثار تاریخی برای انجمن‌های میراث فرهنگی کارت صادر شده است.

وی افزود : با عنایت به عضوگیری و پالایش انجمن‌های میراث فرهنگی خوشبختانه با برنامه‌ریزی‌های مدون و شناسایی نقاط آسیب‌پذیر برگزاری جلسات متعدد با این زحمت کشان عرصه حراست و حفاظت از آثار تاریخی به تعداد ۲ برابر آثار تاریخی و جرم خیز عضوگیری انجمن صورت گرفته است.

رییس حراست اداره میراث فرهنگی ایلام تصریح کرد : انجمن‌های میراث فرهنگی با هدف حفاظت، صیانت و معرفی آثار تاریخی، فرهنگی تشکیل شدند که اعضای این انجمن‌های مردمی در شهرستان‌ها و روستاها، به عنوان بازوان اصلی میراث فرهنگی، حراست از یادمان‌های تاریخی را انجام داده و هم‌اکنون نیز در این راستا فعالیت می‌کنند.

وی تصریح کرد: انجمن‌های میراث فرهنگی با هدف حفاظت، صیانت و معرفی آثار تاریخی، فرهنگی تشکیل شدند که اعضای این انجمن‌های مردمی در شهرستان‌ها و روستاها، به عنوان بازوان اصلی میراث فرهنگی، حراست از یادمان‌های تاریخی را انجام داده و هم‌اکنون نیز در این راستا فعالیت می‌کنند.

شریفی ابراز امیدواری کرد  با همکاری این عزیزان و دیگرارگان های ذیصلاح شاهد حفاظت از آثار تاریخی باشیم و آنها را به نسل های آینده بسپاریم.

وی تاکید کرد: جهت دریافت هرگونه اخبار در زمینه‌های حفاری غیرمجاز شماره تلفن های ۳۳۳۳۱۵۲۶ – ۳۳۳۸۱۰۰۰ آماده پاسخگویی بصورت شبانه‌روزی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: