• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 969-1594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مرکزی برای شکوفایی استعداد کودکان دارای نیازهای ویژه در ایلام

در مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام در مرکز شماره یک  که مرکزی برای کودکان دارای نیازهای ویژه است برنامه روز جهانی معلول با شور و شوق خاص‌ کودکانه برگزار شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان، ویژه برنامه روزجهانی معلولان در مرکز فراگیر کانون استان با بخش‌های فرهنگی ، ادبی و هنری و نمایشگاهی از آثار کودکان فراگیر برگزار شد.

در این برنامه که تعدادی از کودکان فراگیر نیز حضور داشتند از اهمیت برنامه‌های ویژه برای کودکان ونوجوانانی که دارای نیازهای خاص هستند از کودکان کتابخوان عضو مرکز فراگیر کانون ایلام نیز با اهدای جوایزی تجلیل شد.

در کنار نشست مربیان و مسئولین مرکز فراگیر نمایشگاهی از هنری خلق شده از طرف کودکان فراگیر نیز در این مرکز به نمایش در آمد.

مرکز فراگیر کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان استان ایلام در مرکز شماره یک  این کانون، مدتی است که با خدمات فرهنگی ، ادبی و هنری و علمی برای کودکان  دارای نیازهای ویژه راه‌اندازی شده است و با امکاناتی که دارد توانسته به مکانی جذاب برای جامعه‌ی هدف تبدیل شود.

در این مرکز کودکان ونوجوانان ناشنوا و نابینا و دارای مشکلات ذهنی می‌توانند از امکانات ویژه و کتاب‌های این مرکز استفاده کنند.

جهان امروز برای کودکان با نیازهای ویژه و دنیای آنها اهمیت زیادی قایل است و هدف و تلاش کانون نیز رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت آنها است .

همزیستی کودکان عادی و  با نیازهای خاص در مراکز فراگیر خلاقیت، استعداد و توانایی همه آنها را پویا و بارور می‌سازد و حتی آموزه‌های کانون در بزرگسالی این کودکان نیز تاثیر زیادی دارد.

یکی از مهمترین وظایف کانون توجه به همه کودکان است و این نهاد به همراه آموزش و پرورش نیازهای مختلف کودکان و نوجوانان را پوشش می‌دهد و ایجاد این مرکز تحقق خواسته‌های کانون و این کودکان و خانواده‌های آنها است.

حضور کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در کنار دیگر بچه‌های عادی موجب می‌شود که آموزش با هنر یکی شود و اندیشه و تفکر این افراد نیز به بالندگی برسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: