• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۵۴
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 969-297-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

لزوم شناسایی مخاطرات زیست محیطی دهلران

معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار دهلران گفت: شناسایی مناطق با پتانسیل مخاطره زیست محیطی در شهرستان و برنامه‌ریزی برای رفع این مخاطرات ضروری است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد غلامی» در نشست کمیته پسماند دهلران، اظهار کرد: پیشگیری از آتش سوزی مزارع بعد از برداشت،حفاظت از جنگل‌ها و قطع آنها، جلوگیری از برداشت بی رویه و غیرمجاز مصالح رودخانه‌ای و دفع غیر بهداشتی پسماندها می‌توانند در حفظ محیط زیست موثر باشند .

وی با اشاره به پیشرفت علم و تکنولوژی و تاثیرات آن بر محیط زیست، افزود: همه باید تلاش کنند که این پیشرفت‌ها کمترین تاثیر منفی بر محیط زیست داشته باشند و در اجرای پروژه‌های عمرانی موضوع مهم محیط زیست مد نظر باشد .

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دهلران پیشگیری، آمادگی، برنامه‌ریزی و اقدام برای حفظ محیط زیست توسط کارگروه را مهم دانست و افزود: بخشداران و دهیاران نیز در بخش‌ها و روستاها در این خصوص با احساس مسئولیت و حساسیت موضوع را دنبال کنند .

غلامی تصمیمات کمیته پسماند در راستای اهداف محیط زیست مهم ذکر کرد و افزود: اجرای مصوبات و استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد می‌توانند نقش بسزایی در جهت حفظ و احیای محیط زیست داشته باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: