• دوشنبه ۱۳ آذر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 969-1791-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نشستی متفاوت برای ویزیت تولید/ کارگروهی خوشایند برای تولیدکنندگان

در نسشت ستاد تسهیل، تولید‌کنندگان بدون هیچ‌گونه لکنت زبانی مشکلات خود را بیان کردند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، این نشست در استانداری برگزار و ابتدا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به عنوان دبیر کارگروه مصوبات جلسه‌ی گذشته را قرائت و کارهای انجام شده را در جهت اجرای مصوبات تبیین کرد.

این نشست از جمله نشست‌هایی است که در آن کسی سخنرانی نکرد و مسئولان کاملا فنی مشکلات را بررسی کردند.

در این نشست متولیان واحدهای تولیدی مشکل‌دار به نوبت در جلسه حضور پیدا می‌کردند و از مشکلات خود که عموما نبود نقدینگی بود گفتند و بانک‌های عامل هم پاسخ می‌دادند.

این نشست در واقع نشست ویزیت واحدهای تولیدی بیمار استان و فرصتی برای کاهش بوروکراسی اداری است چون کسانی که با امضاء و دستور آنان می‌توان مشکلات را حل کرد یا در مسیر حل شدن قرار داد، همه دور یک میز هستند.

5 واحد تولیدی در این نشست مشکلات خود را بیان کردند و ظاهرا راضی از حل مشکل خود از کارگروه خارج شدند و نقطه‌ی قوت این نشست مصوبه‌‌محوری آن بود.

در این نشست «قاسم سلیمانی‌دشتکی» استاندار ایلام در پاسخ به یکی از مدیران که از کمبود منابع مالی، انتقاد کرد، گفت: بنده از آغاز مسئولیتم در ایلام با بسیاری از مسئولان کشوری برای افزایش تخصیص‌ها رایزنی کرده‌ام و هم‌اکنون مدیران باید موضوع را پیگیری کنند چون اگر به دنبال منابع نرویم از دست ما خارج می‌شود.

وی تاکید کرد: مدیرانی که پس از رایزنی‌های بنده و وعده‌ی مسئولان کشوری به تهران می‌روند تا اعتبار لازم را نگیرند به استان برنگردند.

استاندار ایلام از همراهی بانک‌ها تقدیر کرد و گفت: باید تا جایی که امکان دارد با تولیدکنندگان کنار آمد.

بررسی علل رکود یا توقف واحدهای تولیدی و هماهنگی برای حل مشکل، بررسی و پیگیری رفع موانع مربوط به اشتغال با هماهنگی سازمان‌های مرتبط از جمله سازمان تأمین اجتماعی، بررسی و ارایه راهکار در خصوص اختلافات و یا مشکلات اجتماعی نیروی کار، بررسی اختلافات واحدهای تولیدی با دستگاه‌های اجرایی استانی از جمله سازمان امور مالیاتی و ارائه راه‌کارهای مناسب، کمک به تسریع، تکمیل و راه‌اندازی طرح‌های نیمه تمام تولیدی و حمایت و کمک به توسعه صادرات محصولات تولیدی استان از جمله وطایف این کارگروه است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: