• دوشنبه ۲۹ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 968-4694-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

جانشین فرماندهی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام:

مسجدمحوری اساسی‌ترین برنامه هفته بسیج است

جانشین فرماندهی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با بیان اینکه مسجد پایگاه اصلی بسیج بوده است، گفت: مسجد محوری یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین موضوعات در اجرای برنامه‌های هفته بسیج با حضور اقشار مختلف است

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «جمال شاکرمی» در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: بسیج یک جریان مقدس و واژه پاک و طیب است که امروز شاهد تأثیر شگرف آن در اقصی نقاط جهان هستیم .

وی با بیان اینکه امروز تمام حرکت‌های اسلامی و بیداری اسلامی تحت تأثیر این واژه مقدس قرارگرفته‌اند، افزود: بسیج به‌ فرمان امام راحل شکل گرفت و خدمات بزرگی را در راه اعتلای نظام و اسلام و خدمت به مردم داشته است و امروز نیز تحت زعامت رهبر معظم انقلاب اسلامی تا آینده دور دست در عرصه‌های مختلف خادم ملت و نظام اسلامی است .

جانشین فرماندهی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با اشاره به اینکه هدف اصلی ما در برنامه‌های هفته بسیج تبیین واژه بسیج و فعالیت‌های این نهاد مقدس است، اضافه کرد: خوشبختانه امروز تمامی مسئولان ما به نقش و ضرورت حضور بسیج در عرصه‌های مختلف آگاهند چنانچه در اربعین حسینی، بسیج نقشی پیشتاز داشت و توانست اقدامات خود را به‌خوبی انجام دهد .

شاکرمی با بیان اینکه در زلزله اخیر نیز سپاه و بسیج ایلام مأموریت پیدا کرده در شهرستان ثلاث باباجانی حضور یابد و به 18 روستای این منطقه کمک رسانی و امدادرسانی کنند، گفت: در همان روز اول، گروه‌های جهادی بسیج به این منطقه اعزام شدند و باید گفت که هدف ما انجام ‌وظیفه و ارائه خدمت در کنار مردم است .

وی با تأکید بر اینکه بسیج در زمینه ارائه خدمت جغرافیا را نمی‌شناسد و در هرجایی به کمک هم نوعان خواهد شتافت، تصریح کرد: شعار هفته بسیج در سال جاری «بسیج مظهر مردم‌سالاری دینی است» که هر کدام از این کلمات مفاهیم عمیقی دارد، مردم‌سالاری دینی، یعنی بسیج هرلحظه در کنار مردم قرار دارد .

جانشین فرماندهی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام در ادامه گفت: در مجموع در استان ایلام برابر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 61 عنوان برنامه و با حجم 513 برنامه برگزار می‌شود که محوری‌ترین برنامه هفته بسیج، دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب است که از ایلام نیز جمعی از بسیجیان به این دیدار مشرف می‌شوند .

شاکرمی یادآور شد: برنامه شبانه به طول هفت شب در صداوسیمای مرکز ایلام، دو برنامه خانواده تحت عنوان بسیج و خانواده، افتتاح و کلنگ زنی 20 پروژه در بخش‌های ملکشاهی، آبدانان و دهلران، همایش طلایه داران در عرصه اقتصاد مقاومتی، تجلیل از افراد موفق در زمینه تولید، اعزام گروه‌های جهادی را به سمت مناطق زلزله دیده، شروع گشت‌های محله محور بر اساس تفاهم‌نامه با نیروی انتظامی و دادگستری از برنامه هفته بسیج است .

وی با اشاره به اینکه یکی محورهای مهم و اصلی برنامه‌های امسال مسجد محوری است، عنوان کرد: اعزام گروه‌های پزشکی به مناطق محروم نیز از دیگر برنامه‌های این هفته است ولی اساسی‌ترین برنامه هفته بسیج، روز پنجم آذر خواهد بود که کل بسیجیان هر شهرستان با ظرفیت بالایی از مساجد حرکت کرده و در محلی که پیش‌بینی ‌شده حضور به هم می‌رسانند .

جانشین فرماندهی سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام با بیان اینکه تلاش ما بر این است که نیمی از جمعیت استان تحت برنامه‌های هفته بسیج قرار گیرند، اظهار کرد: یکی دیگر از شعارهای اصلی بسیج خدمت‌رسانی بسیج در تمامی ابعاد در کنار مردم و محرومیت‌زدایی در نقاط مختلف است .

شاکرمی اضافه کرد: بسیج یک جریان حزبی نیست که با یک دولت بیاید و برود، بسیج یک تفکر و باطن جاری است که تمامی انسان‌ها دورهم جمع می‌شوند و به یک جمع‌بندی برای استفاده از یک ظرفیت می‌رسند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: