• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2893-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خبر داد:

مناظرات دانشجویی فرصتی ویژه برای یادگیری است/ برگزاری مرحله کشوری مسابقات 19 تا 21 آذر

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی با بیان اینکه در مناظرات دانشجویی نقاط ضعف جامعه در گفتگو و کارتیمی دیده شده و متناسب با آن به دانشجویان شرکت‌کننده آموزش داده می‌شود،  از برگزاری مرحله‌ی کشوری مناظرات دانشجویان از 19 تا 21 آذر با حضور 48 تیم خبر داد و گفت: رقابت‌های کشوری این مسابقات خیلی جدی‌تر است و از طریق صدا و سیما هم پخش خواهد شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مهدی کاظمی‌خالدی» در مراسم  اختتامیه‌ی مرحله منطقه‌ای ششمین دوره مسابقات مناظره ملی دانشجویان ایران هدف از برگزاری مناظرات دانشجویی را نهادینه کردن فضای علمی، منطقی و اخلاقی در سطح جامعه عنوان و اظهار کرد: در طراحی این مسابقات از تجربه مناظره دانشجویان جهان و همچنین تجربه‌ی غنی حوزه‌های علمیه در بحث مناظره استفاده شده است.

وی با تاکید بر اینکه در کشورهای دیگر از مهدکودک و دبستان‌ها تمرین گفتگو آغاز می‌شود، گفت: یکی از نقاط‌ ضعف ما تشکیل تیم و کار گروهی است و گاهی اوقات نمی‌توانیم درست نظرات خود را تبیین و از ظرفیت‌های هم استفاده کنیم که در مناظره‌های دانشجویی به خوبی به تقویت این موارد توجه شده است.

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی تصریح کرد: متاسفانه به شدت در عرصه‌های مختلف کارشناسی ضعف داریم و تعریف گروه محقق در گروه‌های مناظره بر اساس این نیاز بوده است که بتوان در زمان کوتاهی خلاصه و روح کلام را منتقل کنیم.

کاظمی ادامه داد: مناظره‌های دانشجویی فرصتی برای یادگیری است که در آن دانشجویان نقاط ضعف خود را می‌شناسند و آن را برطرف می‌کنند.

وی از میزبانی ایلام در دو مرحله‌ی منطقه‌ای قدردانی کرد و گفت: این میزبانی شایسته با وجود امکانات محدود به همت مسئولان جهاددانشگاهی استان ایلام و  با کیفیت خوبی برگزار شد.

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی ادامه داد: برخی از کشورها مانند مالزی و پاکستان رتبه‌های خوبی در مسابقات جهانی مناظره دارند و دارای دپارتمان هستند.

کاظمی گفت: مناظرات دانشجویی در سال 1391 برای اولین بار با حضور 16 تیم در تهران آغاز به کار کرد و امسال در 24 استان کشور و 10 دانشگاه تهران و با حضور بیش از 500 تیم این مسابقات برگزار شد.

وی از برگزاری مرحله‌ی کشوری مناظرات دانشجویان از 19 تا 21 آذر با حضور 48 تیم خبر داد و گفت: رقابت‌های کشوری این مسابقات خیلی جدی‌تر است و از طریق صدا و سیما هم پخش خواهد شد.

رئیس سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی تصریح کرد: اعتقاد نداریم که همیشه متولی برگزاری مناظرات دانشجویی جهاددانشگاهی باشد و باید روزی برسد که این قطار راه خودش را پیدا و دانشگاه‌ها و انجمن‌های دانشجویی هم بتوانند برگزار کننده‌ی اصلی این مسابقات باشد و سازمان دانشجویان آماده است که نهایت همکاری را با آنها داشته باشد.


انتهای پیام

اخبار مرتبط

توصیه‌ی نماینده هیئت داوران ایلام به دانشجویان شرکت کننده در مناظرات دانشجویی

گفتگو ریشه‌های خشونت را می‌خشکاند

اثرگذاری فعالیت‌های جهاددانشگاهی ایلام ملموس است / مناظرات دانشجویی یعنی دانشگاه جای دانش و بینش توامان است

مسابقات ملی مناظره دانشجویی در ایلام پایان یافت/ تیم اصفهان قهرمان شد

تقدیر معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه ایلام از برگزاری موفق مناظره‌های دانشجویی

مناظرات دانشجویی نویدبخش جا افتادن فرهنگ گفت‌وگو است

مرحله منطقه‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویی در ایلام آغاز شد

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: