• دوشنبه ۸ آبان ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 968-2793-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه ایلام:

اثرگذاری فعالیت‌های جهاددانشگاهی ایلام ملموس است / مناظرات دانشجویی یعنی دانشگاه جای دانش و بینش توامان است

رئیس دانشگاه ایلام با اثرگذار دانستن فعالیت‌های جهاددانشگاهی ایلام در دانشگاه‌های استان گفت: اگر در مملکت ما مناظره نهادینه شود جایی برای رسانه‌های معاند نخواهد ماند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمدعلی‌اکبری» در مراسم اختتامیه‌ی مرحله منطقه‌ای ششمین دوره مسابقات مناظره ملی دانشجویان ایران اظهار کرد: جهاددانشگاهی با همت جهادگران توانسته است برخی برنامه‌ها مانند مناظره‌های دانشجویی را به خوبی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی نهادینه کند.

وی با تاکید بر  اینکه دانشگاه برشی از جامعه است و معتقدیم دانشگاه هم محل کسب دانش و هم بینش و هم مهارت‌های اجتماعی است و نباید فقط به کلاس درس محدود شود، گفت: دانشجوی ما باید در دانشگاه مناظره‌ی توام با تکریم مخالف را یاد بگیرد تا در فردای نقش‌آفرینی در جامعه بتواند غلبه‌ی علم و منطق بر هیجان را به اثبات برساند.

رئیس دانشگاه ایلام ادامه داد: ما در دانشگاه دنبال مقلدسازی سیاسی نیستیم بلکه دنبال این هستیم که تعمیق بینش و انتقال مفاهیم به درستی صورت گیرد و افراد با آزادی کامل اندیشه‌ی خود را بارور سازند.

علی‌اکبری گفت: امروز مفهوم قدرت عوض شده و معتقدم قدرت نه در تریبون و قلم و رسانه با در دست  قاضی بلکه در افکار عمومی است و اگر این اصل را قبول کردیم که در جامعه‌ی مردمسالار دینی مردم در راس هستند ، تریبون داشتن و مناظره ایرادی ندارد و بهتر است  برخی از مسئولان که از طریق رسانه با هم حرف می‌زنند به جای آن با هم مناظره کنند و باید این روش را به عنوان نهادی برای آگاه‌سازی اجتماعی بپذیریم.

وی با اثرگذار دانستن فعالیت‌های جهاددانشگاهی در دانشگاه‌های استان تصریح کرد: اگر ما حرف نزنیم دیگران حرف‌های ما را خواهند زد و با داشتن کشوری بزرگ با تنوع اقلیمی و زبانی و اندیشه‌ای چاره‌ای جز قبول کردن تفاوت آدمها و در نتیجه تفاوت‌ اندیشه‌ها نداریم.

رئیس دانشگاه ایلام تاکید کرد: اگر در مملکت ما مناظره نهادینه شود جایی برای رسانه‌های معاند نخواهد ماند و نباید برخی کشور را هم‌طراز ایده‌های خود بدانند و شکست ایده‌ی خود را شکست کشور و نظام تلقی کنند.

مرحله منطقه‌ای ششمین دوره مسابقات مناظره ملی دانشجویان ایران با حضور 10 استان به مدت سه روز در دانشگاه ایلام برگزار شد.انتهای پیام

اخبار مرتبط

توصیه‌ی نماینده هیئت داوران ایلام به دانشجویان شرکت کننده در مناظرات دانشجویی

گفتگو ریشه‌های خشونت را می‌خشکاند

مناظرات دانشجویی فرصتی ویژه برای یادگیری است/ برگزاری مرحله کشوری مسابقات 19 تا 21 آذر

مسابقات ملی مناظره دانشجویی در ایلام پایان یافت/ تیم اصفهان قهرمان شد

تقدیر معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه ایلام از برگزاری موفق مناظره‌های دانشجویی

مناظرات دانشجویی نویدبخش جا افتادن فرهنگ گفت‌وگو است

مرحله منطقه‌ای مسابقات ملی مناظره دانشجویی در ایلام آغاز شد

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: