• چهارشنبه ۲۶ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 967-197-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار:

پورت‌های پرسرعت در مناطق روستایی ایوان توسعه یابد

فرماندار ایوان گفت: شبکه دولت به عنوان بخشی از دولت الکترونیک بوده و به کارگیری سامانه تحت پوشش این شبکه از جمله برقراری سامانه سیماد برای سرعت بخشیدن به امور اداری، امنیت و نیز کاهش هزینه‌ها نقش بسزایی دارد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «احسان اکبری» در جلسه بررسی مسائل و مشکلات حوزه ارتباطات و فناوری در شهرستان ایوان که با حضور مدیر کل ارتباطات و فناوری استان ایلام برگزار شد، به نقش و اهمیت ict به عنوان پیشران در توسعه و پیشرفت اشاره و اظهار کرد: اداره کل فناوری اطلاعات و ارتباطات به عنوان متولی در امر دولت الکترونیک در استان و نقش نظارتی این اداره بر فعالیت بخش خصوصی و غیردولتی، تاکنون اقدامات مؤثری در شهرستان انجام داده ولی در راستای ارتقاء و توسعه این خدمات، نیاز به تلاش و پیگیری‌های بیشتری است.

فرماندار ایوان خواستار پیگیری و برقراری شبکه دولت با سطح دسترسی برای تمام ادارات شهرستان شد و تأکید کرد: شبکه دولت به عنوان بخشی از دولت الکترونیک بوده و بکارگیری سامانه تحت پوشش این شبکه از جمله برقراری سامانه سیماد برای سرعت بخشیدن به امور اداری، امنیت و نیز کاهش هزینه‌ها نقش بسزایی دارد.

اکبری در ادامه به منظور کاهش شکاف دیجیتالی، خواستار پیگیری طرح توسعه پورت‌های پرسرعت در مناطق روستایی شد و گفت: بهره گیری از ict در روستاها سبب توانمند سازی و تأثیرگذاری آن در روند پیشرفت و توسعه روستا، در زمینه‌های آموزش، بهداشت، درآمد و... خواهد شد.

مهندس «عباس بیرامی» مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام نیز در این نشست گزارشی از مجموعه خدمات و اقدامات انجام گرفته در حوزه uso ، اینترنت پرسرعت، تلفن ثابت، فیبرنوری، خدمات پستی و خدمات بانکی و نصب atm و اقدامات و پروژه‌های در دست اجرای شهرستان پرداخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: