• پنجشنبه ۲۰ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-15990-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گزارش

بزرگان از هدر رفت سرمایه‌های اجتماعی پیشگیری کنند

فرماندار شهرستان چرداول گفت: نقش بزرگان در راستای پیشگیری از هدر رفتن سرمایه‌های اجتماعی می‌تواند مؤثر واقع گردد.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، «مراد یگانه» در نشست شورای معتمد پلیس چرداول اظهار کرد: گسترش ارتباط پلیس و معتمدین باید بیشتر شود و بروز ناهنجاری‌های اجتماعي باعث ضربه زدن به سرمايه بزرگ اجتماعي و حذف افراد از جامعه انساني می‌شود.

وی نقش بزرگان در پيشگيري از هدر رفتن سرمایه‌های اجتماعي تأثیرگذار  دانست و افزود: بزرگان و ریش‌سفیدان همواره منشأ خیروبرکت ، صلح ، سازش ، امنیت و آرامش بوده‌اند.

در ادامه سرهنگ «جلال میرزابیگی» معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان گفت: رويکرد نيروي انتظامي در حل مسائل و مشکلات،يک رويکرد اجتماعي است.

وی با اشاره به رویکرد جامعه‌محوری پلیس در حل مسائل و مشکلات اجتماعی افزود:بزرگان درواقع قدرت نرم نيروي انتظامي در بين مردم می‌باشند.

میرزا بیگی با اشاره به اینکه امنيت پايه و رکن اصلي امورات هر کشوری است خاطرنشان کرد:امنيت در همه ابعاد زندگي اجتماعي نقش بسزای دارد.

معاون هماهنگ‌کننده فرماندهی انتظامی استان ایلام امنيت را زاده همکاري و همفکری همه افراد جامعه دانست و گفت:قانونمند بودن مردم،همکاري و تعامل آن‌ها با پلیس از عوامل مهم امنيت پايدار است.

میرزا بیگی مشارکت و همراهی بزرگان و ریش‌سفیدان با پلیس می‌تواند نقش بسزایی در صلح و سازش در نزاع‌های طایفه‌ای داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: