• چهارشنبه ۱۹ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۰۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-15390-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا؛

تحقیق بر روی اثبات اثربخشی روش PRP/تمرکز ویژه مرکز بر بیماری اندومتریوز

محققان پژوهشگاه ابن‌سینای جهاد دانشگاهی در حال تحقیق بر روی اثبات اثربخشی روش درمانی PRP در بالابردن قدرت ضریب موفقیت در بیماران هستند.

دکتر بهزاد قربانی، مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: یکی از پروژه‌های تحقیقاتی در مرکز ابن‌سینا بررسی اثبات اثربخشی PRP در بالابردن قدرت ضریب موفقیت در بیماران است.

وی افزود: PRP روشی است که با استفاده از تزریق پلاکت غنی‌شده به بیمار قبل از انتقال جنین (در درمان ناباروری) انجام می‌شود و این ادعا شده که می‌تواند ضریب موفقیت را افزایش دهد که در پژوهش‌ها به دنبال اثبات این مبحث هستیم.

قربانی با بیان اینکه پس از اثبات اثربخشی، این روش وارد برنامه‌های درمانی می‌شود، گفت: در سطح شهر تهران این کار را به صورت تجاری انجام می‌دهند و در مراکز خصوصی به صورت روتین در حال انجام است، بدون اینکه اثربخشی آن ثابت شده باشد.

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینا یادآور شد: در مرکز ابن‌سینا بدون اخذ هزینه از بیمارانی که رضایت داشته باشند، این کار صرفا پژوهشی، بر روی آن‌ها انجام می‌شود.

وی همچنین به تمرکز ویژه مرکز ابن‌سینا به بیماری اندومتریوز اشاره کرد و افزود: بیماری اندومتریوز در خانم‌ها بیماری نادری نیست، اما مردم اطلاعات کافی در خصوص آن ندارند.

قربانی تصریح کرد: افراد مبتلا به بیماری اندومتریوز در قسمت رحم، تخمدان، لوله‌های رحمی و گاهی اوقات روده‌ها دچار اختلال می‌شوند و یا در هنگام قاعدگی و نزدیکی احساس درد می‌کنند.

مدیر مرکز درمان ناباروری ابن‌سینای جهاد دانشگاهی با بیان اینکه این مرکز کار پژوهشی و درمانی در این زمینه انجام می‌دهد، گفت: تیم درمانی تحقیقاتی ابن‌سینا روی عوامل به وجود آورنده این بیماری و درمان‌های نوین تحقیق می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که این بیماری پیچیدگی‌های زیادی دارد، تاکید کرد: برخی از تحقیقات در مرکز ابن‌سینا در حال به نتیجه رسیدن است و مقالات مربوطه نیز امسال به چاپ می‌رسند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: