• چهارشنبه ۱۲ مهر ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 967-8090-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گزارش

ویزای اربعین در ایلام صادر می‌شود/ زائران اربعین خود را بیمه کنند

مدیرکل حج و زیارت استان ایلام گفت: کنسولگری موقت در استان مستقر شده و آماده صدور ویزا برای زائران اربعین است.

«مهدی حیدری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه ایلام، با تاکید بر اینکه سامانه سماح تنها سامانه قابل اعتماد برای ثبت‌نام زائران اربعین بوده که فرایند کار در آن قانونی است، اظهار کرد: کنسولگری موقت در استان ایلام مستقر شده و آماده صدور ویزا برای زائران اربعین هستند.

حیدری با بیان اینکه زائران برای تهیه ویزا باید از طریق سامانه سماح اقدام کنند و در صورتی که ویزای فردی مشکل داشته یا غیرقانونی باشد از خروج این فرد از مرز جلوگیری می‌شود تصریح کرد: به هیچ وجه اجاز تردد بدون روادید قانونی از مرز مهران داده نمی‌شود.

مدیرکل حج و زیارت استان ایلام با تاکید بر اینکه از زائران اربعین درخواست داریم قانون کشور عراق را رعایت کنند تصریح کرد: رعایت قانون در داخل و خارج کشور بر هر شهروندی واجب است.

وی با تاکید بر لزوم بیمه شدن زائران برای سفر به کشور عراق، اظهار کرد: برای انجام ثبت‌نام همایش بزرگ اربعین به کشور عراق تنها سامانه‌ای که قابل اعتماد و فرایند آن قانونی است، سامانه سماح بوده و خدمات ویژه‌ای در عراق ارائه می‌دهد .

وی افزود: با توجه به شرایط موجود در کشور عراق احتمال وقوع هرگونه حادثه پیش‌بینی بنابراین باید زائران شرکت در همایش بزرگ اربعین بیمه شوند و هیچ عذری در این خصوص مورد قبول نیست .

حیدری خاطرنشان کرد: مبلغ حق بیمه سفر به عتبات عالیات 18.800 تومان و مبلغ بیمه خدمات درمانی آن 6.200 تومان است و در مجموع زائران باید 25 هزار تومان پرداخت کنند .

وی اضافه کرد: زائران پس از ثبت‌نام و پرداخته هزینه، کد رهگیری دریافت می‌کنند و پس از آن بیمه‌گذار باید تمام خدمات در شرایط خاص را به زائران ارائه دهد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: