• دوشنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 966-297-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار خبر داد:

تخصیص 3میلیارد ریال برای تکمیل زیرساخت‌های اربعین در دهلران

فرماندار دهلران بر ضرورت توجه به زیرساخت‌های اربعین با توجه به تردد زائرین از شهرستان تاکید کرد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « سید حسینعلی موسوی» در نشست شورای اداری دهلران با اشاره به در پیش بودن هفته دفاع مقدس،اربعین و بازگشایی مدارس اظهار کرد: تلاش در جهت تامین زیرساخت‌های اربعین به جد توسط مسئولان در دستور کار قرار گیرد تا شاهد ارایه خدمات مطلوب به زائرینی باشیم که از این شهرستان تردد می کنند .

وی با اشاره به تخصیص 3میلیارد ریال برای زیرساخت های اربعین در شهرستان از دستگاههای عضو ستاد اربعین شهرستان خواست با بسیج امکانات و توجه به نیازمندیها اقدامات لازم را پیگیری کنند .

فرماندار دهلران تصریح کرد: پارک «اناران» این شهرستان جهت استقرار ایستگاههای پذیرایی و تامین امکانات و سرویس دهی مطلوب به زائرین به همت شهرداری آماده خواهد شد ضمن اینکه مهمانسرای ادارات،نمازخانه ها،فوریت های پزشکی،نیروهای امدادی،پلیس امنیت و راهور نیز از آمادگی لازم برای ارایه خدمات به زائرین اربعین برخوردار هستند .

موسوی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان در حوزه های مختلف، افزود: باید از فرصت اربعین و مناسبت های مختلف برای معرفی شهرستان و به ویژه بخش گردشگری و جاذبه های طبیعی و تاریخی و دفاع مقدس آن به کشور استفاده کرد .

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در حوزه زیر ساختی اربعین در شهرستان تصریح کرد: مردم و مسئولان دوشادوش هم آماده استقبال و پذیرایی از زائرینی هستند که از این مسیر تردد می کنند و تدابیر لازم در این خصوص اندیشیده شده است .

وی با اشاره به اقدامات دولت در حوزه راه های شهرستان افزود: عملیات اجرایی 12 کیلومتر از مسیر دهلران به اندیمشک با پیشرفت مناسب در حال اجراست که تا دهه فجر  سال جاری بهره برداری می‌شود و 18 کیلومتر دیگر از این مسیر نیز در حال انجام مناقصه است ضمن اینکه تعریض مسیر دهلران به مهران نیز از پروژه هایی است که به جد در دستور کار است و دنبال می شود .

فرماندار دهلران از اختصاص 160میلیارد ریال اعتبار از محل توازن منطقه ای،تملک داریی های استان و3 درصد نفت برای راه های شهرستان خبرداد و گفت: حذف نقاط حادثه خیز،روکش آسفالت و مرمت بهسازی محورهای ارتباطی شهرستان در این اعتبار بخوبی لحاظ و مد نظر قرار گرفته است .

موسوی به خدمات دولت در حوزه بهداشت و درمان و طرح تحول سلامت اشاره کرد و افزود: خدمات دولت در این حوزه موجب تحول گسترده شده بطوریکه امروز مردم در حوزه بهداشت ودرمان احساس رضایت می کنند و از طرفی فعالیت آمبولانس هوایی در استان نیز بر خدمات افزوده شده و مردم از خدمات این آمبولانس نیز در مواقع نیاز بهره مند هستند .

وی با اشاره به شروع عملیات پتروشیمی دهلران و نقش آن در اشتغال و تولید گفت: آبرسانی به روستاهای عین صوله و سادات دانشگر از دیگر اقدامات هفته دولت در شهرستان بود که بشدت موجب خوشحالی مردم شدند .

فرماندار دهلران با اشاره به فعالیت شرکت ها در شهرستان  و دغدغه مردم و مسئولان در خصوص اشتغال ، ادامه داد: این شرکت ها خصوصی هستند و طبق قرارداد بکارگیری 51 درصد نیروهای بومی از تعهدات آنهاست که این مهم با توجه به بررسی ها انجام شده است ضمن اینکه ما خواهان افزایش سهم 70 درصد بکار گیری نیروهای بومی در شرکت های فعال منطقه هستیم و این مهم را به جد دنبال می‌کنیم .

موسوی گفت: عده ای در فضاهای مجازی بدون دسترسی به آمار واقعی مطالبی می نویسند که منطبق بر واقعیت نیست و این اصلا به نفع مردم و شهرستان نیست و همه باید در فضای واقعی و بدور از هر گونه حب و بغض بد نبال توسعه شهرستان باشند  و مردم اطمینان داشته باشند که مسئولان بر اساس واقعیات موضوعات را دنبال می کنند و در خصوص بکارگیری نیروهای بومی همه دغدغه دارند و این مهم را دنبال می کنند .

وی در خصوص تعرفه های برق نیز تصریح کرد: برق شهرستان گرمسیری محاسبه می شود و اگر کسانی به تعرفه های برق اعتراض دارند می توانند مورد را جهت پیگیری و رسیدگی به اداره برق گزارش دهند .

فرماندار دهلران افزود: در هفته دفاع مقدس همه دستگاهها اجرایی شهرستان موظف هستند طبق بخشنامه در اجرای برنامه ها و حضور در برنامه های هفته دفاع مقدس همت کنند .

موسوی هفته دفاع مقدس را فرصتی برای گرامیداشت یاد و نام شهدا و رشادت رزمندگان دانست وگفت: دفاع مقدس باید بخوبی برای نسل جوان تبیین شود .

وی با اشاره به فصل بازگشایی مدارس گفت: برنامه ریز ی ها برای بازگشایی مدارس و خدمات دهی مطلوب به دانش آموزان در دستور کار متولیان قرار گیرد .

فرماندار دهلران از مدیران ادارات شهرستان خواست در موقعیت های مختلف خدمات و عملکرد دولت در حوزه های کاری خود به اطلاع مردم برسانند و از  ادارات  شهرستان خواست مجموعه اقدامات خود در راستای اطلاع رسانی از عملکرد دولت در هفته دولت  به فرمانداری منعکس کنند .

امام جمعه دهلران نیز گفت :در هفته دفاع مقدس با توجه به اینکه دهلران خط مقدم جبهه ها بود غنی سازی برنامه ها مد نظر همه باشد .

سید محسن موسوی  در خصوص اربعین و زیرساخت های آن در شهرستان گفت:  انتظار داریم با همت مدیریت ارشد استان و مسئولان این مهم بدقت و با حساسیت دنبال شود .

وی بر ضرورت توجه به راه های شهرستان در محور دهلران به مهران و اندیمشک تاکید کرد و افزود:  با توجه به تردد زائرین از این شهرستان توجه به راه های شهرستان توسط نماینده مجلس و متولیان راه و شهرسازی ضرورت دارد .

وی توجه به محور دهلران به زرین اباد را خواستار شد و افزود:  همه باید تلاش کنند تا جاده «چمسرخ» فعال و تسریع در عملیات آن انجام شود .

امام جمعه دهلران با تقدیر از استاندار ایلام گفت: رفع مشکلات آب شرب روستاهای عین صوله ودانشگر و همچنین کلنگ زنی پتروشیمی دهلران از خدمات ماندگار هستند که موجب خوشحالی مردم شدند و بکارگیری نیروهای بومی در شرکت ها نیز مد نظر قرار گیرد .

فرمانده سپاه ناحیه دهلران گفت: همزمان با هفته دفاع مقدس برنامه های مختلفی در شهرستان اجرا می شود .

سرهنگ علی آبدونی افزود: اجرای رژه خودرویی،غبار روبی مزار شهدا،اعزام کاروان به مشهد،یادواره شهدا،همایش سران وطوایف و همایش رزمندگان از مهمترین این برنامه هاست .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: