• یکشنبه ۲۹ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۵
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 965-295-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نجات جان یک کوهنورد در دماوند توسط باشگاه «بنار» آبدانان

کاپیتان باشگاه «بنار» چگونگی نجات جان یک کوهنورد در دماوند را تشریح کرد.

«محمد حیدری» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: طی روزهای 25 و 26 مرداد تیم 8 نفره ی این باشگاه راهی قله‌ی دماوند شدند و صبح چهارشنبه از گوسفندسرای احسانی به پناهگاه یا بارگاه سوم دماوند در ارتفاع 4100 متری از مسیر جنوبی رسیدند.

وی ادامه داد:پس از استراحت و برپایی کمپ در حوالی پناهگاه به دلیل حضور جمعیت بالای کوهنوردان عصر همان روز جهت هم هوایی و تمرین صعود به ارتفاعات بالاتر از پناهگاه رفته و اقدام به هم‌هوایی کرده و صبح روز بعد ساعت پنج صبح راهی قله شدند و ساعت یازده و نیم بر فراز قله حضور یافتند .

حیدری ادامه داد: گروه در جریان برگشت به پناهگاه متوجه حال وخیم و پیکر نیمه جان یکی از هموطنانمان می شوند که به دلیل ارتفاع زدگی از حوالی آبشار یخی از ادامه صعود بازمانده و در اطراف پناهگاه بی هوش شده است که کوهنوردان ایلامی اقدام به حمل این شخص مصدوم با وجود وزن بالای صد کیلو، به همراه چند نفر از کوهنوردان سردشتی کرده  و با وجود هوای مه آلود و بارانی و باد شدید او را تا محل نزدیک گوسفند سرا جهت حمل با هلی‌کوپتر حمل می نمایند .

وی تصریح کرد: این اقدام کوهنوردان جوان دیارمان که امداد رسانی به یک مصدوم است از دید جامعه بالاتر از هر صعودی می باشد که بی گمان منجر به نجات جان این همنوع شده است و چه بسا رها گذاشتن ایشان در آن ارتفاع احتمال مرگ وی را در پی می‌داشت .

حیدری گفت: سعید صیدی،  محمد باقری، علی علی‌میرزایی، علی احمدی،  رضا حکیمی، کورش رحمتی، مجید فیلی و یاسر نظری اعضای شرکت‌کننده در این برنامه کوهنوردی بودند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: