• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۱
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 965-797-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

افزایش 30 درصد جمع‌آوری زکات در دهلران

امام جمعه دهلران از افزایش جمع آوری 30 درصدی زکات این شهرستان نسبت به مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «سید محسن موسوی» در نشست شورای زکات دهلران اظهار کرد: در 4 ماهه اول سال جاری یک میلیارد و 500 میلیون ریال زکات در شهرستان جمع‌آوری شده که نسبت به سال گذشته از رشد 30 درصدی برخوردار است .

وی با اشاره به ساخت دو باب حسینه از وجوهات زکات در شهرستان، افزود: در حوزه درمان،مسکن، جهیزیه و مخارج جاری مساجد نیز از زکات در شهرستان استفاده شده است .

رئیس شورای زکات دهلران با اشاره به اهمیت زکات و موارد استفاده آن اضافه کرد: اهمیت زکات و توجه به این موضوع آنقدر مهم است که 32 بار در قرآن ذکر شده است .

«سید حسینعلی موسوی» فرماندار دهلران نیز بر ضرورت نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه تاکید کرد و افزود: زکات از موضوعات مهمی است که می تواند در موارد قابل استفاده در زمینه رفع بسیاری از مشکلات موثر باشد .

موسوی بر ضرورت استفاده از ظرفیت متنفذین، شوراها و دهیاران در این خصوص تاکید کرد و گفت: همایش زکات با حضور این افراد نقش موثری در پیگیری این موضوع دارد .

وی گفت: امسال از محل کمیته برنامه‌ریزی شهرستان و توازن بالغ بر 35 میلیارد و 750 میلیون ریال در حوزه فرهنگ شامل مساجد و حسینه‌ها، حوزه های علیمه، اماکن متبرکه، مجتمع فرهنگی و هنری، مصلی و یادمان‌های دفاع مقدس اختصاص یافته است .

«رضا حسنی» دبیر شورای زکات شهرستان نیز گزارشی از اقدام‌ها و نحوه جمع‌آوری زکات در شهرستان ارایه کرد و گفت: مردم بخوبی به این مهم توجه دارند .

حسنی یادآور شد: ایجاد صندوق برکت در نانوایی‌ها برای رفع مشکلات خانوارهای بی بضاعت و پرداخت هزینه نان آنها از موضوعاتی است که در دستور کار شورای زکات شهرستان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: