• شنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-17490-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گزارش

بیکاری،اصلی‌ترین ریشه بزهکاری است

  سرپرست زندان‌های استان ایلام گفت: بیکاری و عدم وجود درآمد مالی برای امرارمعاش یکی از اصلی‌ترین ریشه‌های انحرافات بزهکاران است.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، «علی حسنوند» در حین بازدید از مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی زندان‌های استان اظهار کرد:اشتغال و حرفه‌آموزی بخش عظیم و مهمی را از فعالیت‌های اصلاح و تربیت به خود اختصاص داده چراکه بیکاری و عدم وجود درآمد مالی برای امرارمعاش یکی از اصلی‌ترین ریشه انحرافات بزهکاران است.

وی افزود: فراهم کردن زمینه اشتغال زندانیان و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی و فنی حرفه‌ای به‌صورت روزانه و مداوم برای زندانیان ضمن یادگیری فنون و تجربه کاری، اوقات بیکاری زندانیان را نیز سامان‌دهی خواهد کرد.

حسنوند خاطرنشان بابیان اینکه فعالیت‌های اشتغال و حرفه‌آموزی در سطح زندان‌های استان سرعت بیشتری گرفته است خاطرنشان کرد: برگزاری کلاس‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در دستور کاری جدی حرفه‌آموزی در زندان است و ایجاد شغل برای زندانیان در قالب کارگاه‌های خیاطی، برق صنعتی، صنایع‌دستی، زمین‌های زراعی،کارگاه‌های قارچ،زمین‌های گلخانه‌ای، بلوک‌زنی در دستور کار است.

سرپرست زندان‌های ایلام ادامه داد: وجود منبع درآمد مالی برای زندانیان با ایجاد شغل ضمن تقلیل فشار روحی روانی آن‌ها، باعث می‌شود زندانیان خود حامی خانواده‌هایشان باشند.

وی تصریح کرد: فعالیت‌های اشتغال و حرفه‌آموزی در سطح زندان زمینه اشتغال زندانیان را در هنگام آزادی فراهم می‌آورد و زندانیان شاغل و دیگر افرادی که در زندان مشغول مهارت‌آموزی هستند از سازگاری اجتماعی بالاتری برخوردارند و این امر می‌تواند درباز سازگاری زندانیان در ارتباط با اجتماع و محیط اطرافشان تأثیر فراوانی داشته باشد چراکه یکی از نقاط ضعف افراد آسیب‌پذیر مانند زندانیان نداشتن سازگاری اجتماعی است که زمینه بروز برخی از رفتارهای پرخطر را فراهم می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: