• شنبه ۱۴ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۳۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-11590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رسانه‌ها اخبار مستند حوادث را از پلیس دریافت کنند/ انتقاد از انتشار برخی اخبار در فضای مجازی بدون توجه به پیامدها

معاون اجتماعی پلیس استان ایلام گفت: از رسانه‌ها درخواست داریم اخبار دقیق و درست را به جامعه منعکس کنند چون اگر اخبار نادرست منتشر شود قطعاً در جامعه تأثیر منفی بر جا می‌گذارد .

سرهنگ «فرزاد یاسمی» با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا منطقه ایلام، ضمن تشکر از رسانه‌های استان به خاطر همکاری خوب با پلیس استان،اظهار کرد: هدف پلیس جلب مشارکت مردمی و رسانه‌ها در همه امور مرتبط با نیروی انتظامی برای ایجاد امنیت پایدار و احساس امنیت بیشتر در جامعه است .

وی بابیان اینکه معاونت اجتماعی پلیس استان به دنبال استفاده از ظرفیت رسانه در راستای امنیت پایدار است، افزود: خوشبختانه مردم به پلیس اعتماد مطلوبی دارند و این مهم برای پلیس استان ارزشمند است .

یاسمی با اشاره به اینکه رویکرد پلیس استان تعامل مشارکتی با رسانه در انتشار اخبار درست،دقیق و صحیح است تصریح کرد: از رسانه‌ها درخواست داریم اخبار دقیق و درست را به جامعه منعکس کنند چون اگر اخبار نادرست منتشر شود قطعاً در جامعه تأثیر منفی بر جا می‌گذارد .

معاون اجتماعی پلیس استان ایلام ادامه داد: رسانه‌ها اخبار مربوط به حوزه پلیس ازجمله اخبار حوادث، اجتماعی و امنیتی را با تأیید پلیس منتشر کنند چراکه اخباری که پلیس تأیید کند مستند و درست است .وی با تأکید بر اینکه متأسفانه برخی اخبار در فضای مجازی آسیب جدی به جامعه  وارد می‌کند لذا درخواست داریم گروه‌ها و کانال‌های تلگرامی اخبار صحیح، دقیق و درست منتشر کنند خاطرنشان کرد: باید با آسیب‌های فضای مجازی کارشناسی و علمی برخورد کرد .

یاسمی اضافه کرد: طرح‌های مختلفی در پلیس استان برای ارائه اخبار درست و جلوگیری از تشویش اذهان عمومی داریم که امیدواریم با همکاری رسانه‌ها استان در این زمینه موفق شویم .

معاون اجتماعی پلیس استان ایلام گفت: پلیس و معاونت اجتماعی استان ایلام به‌صورت شبانه -روزی آماده پاسخ‌گویی به مطالبات مردمی و رسانه‌ها است .

در ادامه سرگرد «فرهاد اسدی» رئیس مرکز اطلاع‌رسانی پلیس استان ایلام با تبریک فرار رسیدن ۱۷ مرداد روز خبرنگار نیز اظهار کرد: خبرگزاری ایسنا با نیروهای جوان تاکنون به‌خوبی رسالت خود را انجام داده و در همه زمینه‌ها با پلیس همکاری بسیار قابل قبولی دارد.

وی بابیان اینکه مشکلی که در حال حاضر در حوزه اطلاع‌رسانی وجود دارد فعالیت کانال‌ها و گروه‌های تلگرامی غیرمجاز در فضای مجازی است، افزود: انتشار هر مطلب و خبری در فضای مجازی بدون توجه به عواقب آن صحیح نیست چراکه تبعات منفی و آسیب‌زا در جامعه بر جا می‌گذارد .

اسدی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی و کار خبری مانند شمشیر دو لبه است، گفت: در حال حاضر متأسفانه لبه آسیب‌زا آن در جامعه به علت عدم آگاهی مردم بیشتر فعال است .  

وی از رسانه‌ها خواست باکار کارشناسی و بر اساس رسالت، دقیق در حوزه انتشار اخبار و اطلاعات عمل کنند .

اسدی گفت: آگاهی بخشی درزمینهٔ تهدیدات فضای مجازی بسیار ضروری و لازم است و در این راستا رسانه‌ها باید تلاش جدی کنند و همچنین انتظار می‌رود در کنار انتشار خبر، پیام‌های آموزشی و پیشگیرانه هم وجود داشته باشد .

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی استان ایلام با تأکید بر اینکه ۲۶ دستگاه متولی امر فرهنگ‌سازی هستند، خاطرنشان کرد: همه دستگاه‌های متولی امر فرهنگ باید در کنار هم و همسو باهم به مقابله فرهنگی با ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی بپردازند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: