• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-6890-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گفتگو

جاده‌های ایلام برای اربعین ایمن نیستند/کمبود ایکس ری‌های مهران مشکل‌آفرین است

رئیس پلیس راهور استان ایلام گفت: جاده‌ها و محورهای تردد زائران در استان ایلام علی‌رغم تلاش‌های صورت گرفته اما هنوز دچار نقص و مشکل جدی هستند و اگر تا اربعین برطرف نشوند امسال باز شاهد مشکل و گره‌های ترافیکی خواهیم بود.

سرهنگ «محسن ناصری» در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: باید بسترهای لازم برای تردد زائران ایجاد کنیم و افزایش ایکس ری‌های در مرز مهران یکی از ضروریات است که دستگاه‌های مسئول باید به‌صورت جدی به این مهم توجه کنند چون در سال گذشته کمبود ایکس ری موجب بروز مشکلاتی شد. 

ناصری اضافه کرد: در حوزه شمالی استان دو مسیر ورودی و خروجی داریم که یکی محور مهران -ایلام- سرابله -شباب -حمیل و دیگری محور مهران -ایلام -ایوان -اسلام‌آباد غرب است که در هر دو محور با مشکل جدی عرض کم جاده مواجه هستیم و هر چند اقداماتی برای توسعه شده اما اگر برای اربعین امسال درست نشود اربعین 96 باز مشکل ترافیکی خواهیم داشت.

وی شهر شباب را یکی مهم‌ترین توقفگاه‌های زائران اربعین دانست و گفت: قرار شد خیابان اصلی و مسیر تردد زائران کاملاً ساماندهی و بلوار بندی شود هرچند کمی از آن انجام‌شده اما جوابگو نیست و باید از مسیر پلیس‌راه شباب - تا نزدیک شهرک صنعتی شباب کامل بلوار بندی شود تا در اربعین هرج مرج در این شهر پیش نیاید.

رئیس پلیس راهور استان ایلام بابیان اینکه وردی شهر ایوان باید رفع نقص شود چون  مشکلی جدی در خیابان اصلی شهر ایوان داریم، تصریح کرد: علاوه بر زائران مردمان این شهرسالهاست با نبود خیابان استاندارد دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

ناصری ایجاد نیوجرسی و جداکننده در مسیری‌های پرتردد و نصب مشخص علائم راهنمایی و رانندگی توسط دستگاه مسئول در جاده برای اربعین را بسیار مهم دانست و تأکید کرد: اگر ورودی میدان ارغوان که در حال ساخت و ایجاد پل روگذر است تا اربعین درست نشود در این میدان مسیر ورود و خروج زائران از شهر ایلام دچار مشکل جدی خواهیم شد و بعید می‌دانیم تا اربعین این پل هوایی تکمیل شود لذا از دستگاه مسئول خواستاریم هر چه سریع‌تر پل را تکمیل کنند

رئیس پلیس راهور استان ایلام احداث کمربندی غربی مهران را خواسته به‌ حق مردم و زائران دانست و گفت: اگر این کمربندی ایجاد شود در مهران گره ترافیکی نخواهیم داشت.

وی با بیان اینکه هنوز برخی مشکلات زیرساختی اربعین سال گذشته وجود دارد، تصریح کرد: سال گذشته متأسفانه پارکینگ‌ها درست مدیریت نشدند و موجب بروز مشکل جدی شد و امسال ساماندهی آن‌ها به افرادی که متعهد و کاربلد سپرده شود.

ناصری گفت: سال گذشته پلیس به ‌محض رؤیت وجود مشکل در پارکینگ‌ها برای مدیریت و ساماندهی ورود کرد و با ایثار و از خودگذشتگی و شب نخوابی مأموران این کار مدیریت شد.

رئیس پلیس راهور استان ایلام با تأکید بر اینکه اگر هر دستگاهی وظیفه خود را در ایام اربعین به ‌خوبی انجام دهد این رزمایش بزرگ آسان‌تر مدیریت می‌شود، افزود: ایجاد روشنایی و شن‌ریزی فضای پارکینگ‌ها و نصب علائم راهنمایی و رانندگی و مسیر نما بسیار مهم است و از شهرداری و راهداری درخواست داریم به این موارد توجه جدی کنندانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: