• یکشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-6690-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گفتگو

96 گیت در مرز مهران آماده تردد زائران اربعین

مدیر کل حمل ‌و نقل و راهداری استان ایلام گفت: آماده‌سازی 96 گیت در مرز مهران که 30 گیت در داخل پایانه و 66 عدد آن در خارج از پایانه ساماندهی و آماده تردد زائران اربعین شده است.

«نورالله دلخواه» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: بعد از اربعین سال گذشته مشکلات و کمبودهای حوزه حمل‌ونقل و راهداری احصاء شد و در راستای برطرف کردن آن‌ها برای اربعین امسال هستیم و خوشبختانه باوجود مشکلات مالی تلاش‌های زیادی در جهت حل مشکلات انجام‌شده است.

راهداری در تلاش برای مهیاکردن جاده امن برای زائران است

وی با بیان اینکه در حوزه راهداری حذف نقاط حادثه‌خیز، آشکارسازی و اصلاح پیچ‌های خطرناک، تعمیر کلیه ایستگاه‌های چشمک‌زن، اصلاح طرفین راه‌ها، لکه‌گیری و نصب نیوجرسی انجام‌شده است، افزود: 2 هزار عدد مسیر نما، 400 کیلومتر خط‌کشی شده و تا اربعین 800 کیلومتر خط‌کشی جاده صورت می‌گیرند.

دلخواه ادامه داد: برگزاری مناقصه 7 کیلومتری، لکه‌گیری، مناقصه کنارگذر شرقی ایلام، ساماندهی روشنایی مهدی‌آباد و ارتقاء روشنایی داخل تونل‌ها از دیگر برنامه‌ها بوده است. 

آماده‌سازی مجتمع‌های رفاهی برای زائران

مدیرکل حمل‌ونقل و راهداری استان ایلام با اشاره به اینکه در حوزه حمل‌ونقل در حال رایزنی با شرکت‌های حمل‌ونقل و مسئولان برای کشاندن ترافیک به داخل شهر مهران و خلوت کردن مسیر تردد زائران از پل زائر تا پایانه هستیم، خاطرنشان کرد: آماده کردن نمازخانه‌ها، راهدارخانه‌ها و مجتمع‌های رفاهی و تجهیز آن‌ها برای اربعین در دستور کار جدی است.

مشکلات پایانه مرزی حل می‌شود

وی با اشاره به اینکه در اربعین سال گذشته مشکلاتی در پایانه وجود داشت که امسال برطرف می‌شود و مشکل فیزیکی و گرمایشی و سرمایشی ساختمان پایانه حل خواهد شد، گفت: ساماندهی ورودی و خروجی پایانه در دستور انجام است که کاملاً تحت کنترل قرار بدهیم و اصلاح لوله‌کشی پایانه و رفع مشکل آب که در سال گذشته به یک معضل تبدیل‌شده بود هم انجام خواهد شد.

96 گیت آماده تردد زائران

دلخواه ادامه داد: آماده‌سازی 96 گیت، 30 گیت در داخل پایانه و 66 عدد آن در خارج از پایانه ساماندهی شده است.

مدیریت و کنترل هوشمند راه‌های ایلام

مدیرکل حمل‌ونقل و راهداری استان ایلام با اشاره به اینکه برای مدیریت هوشمند راه‌ها چهار سامانه ثبت تخلف در جاده‌ها هم‌اکنون فعال است و 10 سامانه دیگر هم در حال نصب است، خاطرنشان کرد: تاکنون 16 دوربین در محورهای استان نصب‌شده که به 26 عدد خواهند رسید.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 19 سامانه تردد شمار در 38 محور در جاده‌های نصب‌شده  و 10 دوربین کنترل سرعت در حال فعالیت هستند که 10 عدد دیگر هم به آن‌ها اضافه می‌شود، گفت: 5 تابلو اعلام‌خطر و در تمام حوزه‌ها نصب می‌شود.

دلخواه با تأکید بر اینکه با توجه به همکاری‌های انجام‌شده با دیگر دستگاه‌ها اربعین 96 شاهد مشکل کمتری خواهیم بود، تصریح کرد: راهداری آنچه در توان داشته باشد برای تردد راحت و سالم زائران اربعین انجام می‌دهد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: