• سه شنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 965-2490-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گفتگو

فعالیت 13 کارگاه مهارت‌آموزی زنان در شهر ایلام/ افزایش 15 درصدی مهارت‌آموزی در بین زنان ایلام

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 3 خواهران شهرستان ایلام گفت: بخش دولتی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران با داشتن 13 کارگاه فعال در حوزه خدمات، کشاورزی، فناوری راهبردی، فرهنگ و هنر، ارائه خدمات مهارت‌آموزی می‌کند

«شهین قنبری» با حضور در دفتر خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، در مورد وضعیت آموزش و عملکرد این مرکز اظهار کرد: اداره کل فنی و حرفه‌ای استان ایلام با بهره‌گیری از ظرفیت موجود در بخش دولتی و غیردولتی با دنیای کار و تولید و ارائه طیف وسعی از آموزش‌های مهارت و فناوری اثربخش در استان نقش اساسی در کارآمدی سرمایه‌های انسانی حفظ و حمایت از نخبگان مهارتی و ترویج فرهنگ کارآفرینی را ایفا می‌کند.

وی افزود: آمورش فنی و حرفه‌ای شماره 3 خواهران ایلام همگام با خانواده بزرگ فنی و حرفه‌ای رسالت آموزش مهارت بانوان جویای کار، افراد تحت پوشش ارگان‌های دولتی، آسیب پذیران اجتماعی، زنان بد سرپرست و بی‌سرپرست، زنان خانه‌دار در بخش مشاغل خانگی و نیروهای فاقد شغل مهارت در این شهرستان را بر عهده دارد.

قنبری ادامه داد: در بخش دولتی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای خواهران با داشتن 13 کارگاه فعال در حوزه خدمات، کشاورزی، فناوری راهبردی، فرهنگ و هنر، ارائه خدمات می‌کند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 3 خواهران شهرستان ایلام تصریح کرد: همچنین در بخش دولتی جهت ارائه آموزش به محلات، مناطق حاشیه‌نشین و روستاییان شهرستان تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

وی با بیان اینکه حرفه‌های مورد اجرا در مرکز خواهران آشپزی، کشاورزی، معرق، قالی‌بافی، مهر قلمکار، چرم‌دوزی، بهداشت ایمنی، نقاشی، الکترونیک، نقشه‌کشی است، خاطرنشان کرد: این حرفه‌ها در طول سال در پورتال جامع آموزش فنی و حرفه‌ای برگزاری می‌شود و مهارت جویان می‌توانند با مراجعه به پورتال یا به ‌صورت حضوری در مرکز اقدام به ثبت‌نام کنند.

قنبری ادامه داد: این مرکز با داشتن 3 سالن سنجش آزمون علمی در رشته‌های آرایشگری، قالی‌بافی و خیاطی که ناظران و آزمونگران مهارت علمی افراد قبول ‌شده در آزمون کتبی را مورد سنجش قرار می‌دهند و در بخش خصوصی نیز حدود 68 آموزشگاه زیر نظر این مرکز به فعالیت مشغول هستند.

وی با اشاره به اینکه در سال 95 در حوزه‌های خدمات 29 هزار و 451 نفر، در حوزه صنعت 40 هزار و 74 نفر، کشاورزی26 هزار و 437 نفر، فرهنگ و هنر 49 هزار و 412 نفر، و در مجموع 145 هزار و 374 نفر آموزش داده‌ شده‌اند، افزود: در سال جاری تاکنون در حوزه‌های خدمات 11 هزار و 115 نفر، صنعت22 هزار و 315 نفر، کشاورزی 9010 نفر، فرهنگ و هنر 24 هزار و 704 نفر و در مجموع 67 هزار و 144 نفر آموزش داده ‌شده‌اند و مهارت لازم را کسب کرده‌اند.

سرپرست مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای شماره 3 خواهران شهرستان ایلام گفت: عملکرد امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد افزایش آموزش و مهارت‌آموزی داشته‌ایم.  

وی تصریح کرد: مرکز خواهران شهرستان ایلام با انعقاد تفاهم‌نامه با دستگاه‌های اجرایی شهرستان گام مهمی در زمینهٔ آموزش مهارت به خانواده کارکنان دستگاه‌های اجرایی برداشته است و در سال جاری با توجه به انعقاد تفاهم‌نامه با پالایشگاه گاز، بنیاد شهید، آموزش‌وپرورش، سهم مهمی در پر کردن اوقات و فراغت فرزندان و خانواده‌های کارکنان این دستگاه‌ها با آموزش مهارت داشته است.

قنبری اضافه کرد: این مرکز با داشتن مربیان و کارکنان توانمند در تمام حوزه‌های و توان اجرای دورهای مختلف آموزشی در بخش ثابت با تعهد 146 هزار و 400، بخش شعبه شهری 18 هزار، سکونتگاه‌های غیررسمی 4600، کاهش آسیب‌های اجتماعی 7 هزار و به ‌طور کلی 176 هزار نفر ساعت در سال 96 وظیفه مهم آموزش به زنان و دختران جویای مهارت را بر عهده دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: