• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 963-5291-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئيس سازمان صنعت،‌معدن و تجارت:

بانک‌ها بر نحوه‌ی هزینه تسهیلات تولیدی نظارت کنند

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ایلام با تاکید بر اینکه تسهیلاتی که برای طرح‌های تولیدی اختصاص می‌یابد باید در همان سرفصل هزینه شود، از مدیران عامل بانک‌ها خواست با کسانی که به نام اجرای طرح‌های صنعتی و تولیدی اقدام به اخذ تسهیلات می‌کنند ولی در مصارف دیگر هزینه می‌نمایند برخورد کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «یاراله نصیری» در جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار کرد: چنانچه تسهیلاتی برای اجرای یک طرح صنعتی یا تولیدی در نظر گرفته شود، صرفا باید در آن مسیر هزینه شود و در صورت احراز شدن محل هزینه آن در مسیری غیر از تولید، لازم است نهادهای نظارتی و بانک های عامل به صورت قاطع برخورد کنند .

وی با اشاره به ضرورت به سرانجام رسیدن طرح‌های صنعتی در دست اجرا گفت: در صورتی که مجریان طرح‌های صنعتی و معدنی در مراحل احداث یا راه‌اندازی به شیوه‌های مختلف و با فرصت‌سوزی عمدی تلاش کنند تا بهره‌برداری از آن پروژه به تعویق انداخته شود و به بهانه نداشتن توجیه‌پذیری طرح، برای بازپرداخت تسهیلات برنامه ای نداشته باشند، یقین بدانند که هیچ راهی برای کمک و مساعدت به آنها وجود نخواهد داشت و در ادامه مسیر با مشکلات اساسی روبرو خواهند شد.

نصیری تاکید کرد: مهمترین وظیفه و رسالت خود را کمک به رونق بخش تولید و ایجاد اشتغال پایدار می دانیم. وی ادامه داد: همه باید تلاش کنیم در این مسیر موانع و مشکلات تولید کنندگان واقعی را شناسایی و در صدد رفع آنها اهتمام جدی به عمل آوریم.

در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید که در محل استانداری ایلام و با حضور روسای برخی دستگاه‌ها و مدیران بانک‌های استان برگزار شد، 15 طرح مختلف صنعتی و کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و مسایل و مشکلات آنها توسط مجریان مطرح و تشریح و تصمیماتی در راستای رفع مشکلات آنها مصوب شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: