• دوشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-17490-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گزارش

نتیجه توجه به مجازات‌های جایگزین حبس از نگاه یک مقام قضایی

رئیس دادگستری شهرستان ایوان گفت: بازدید و بازرسی قضات دادسراهای کیفری و دادگاه‌ها از زندان‌ها، در صدور یا عدم صدور حکم حبس و تعیین میزان آن، بسیار مفید و تأثیرگذار است.

به گزارش ایسنا منطقه ایلام، «یوسف مرادنژادی» در حین بازدید از مجتمع حرفه‌آموزی و کاردرمانی زندان‌های ایلام اظهار کرد: بازپروری و تلاش در راستای بازسازی شخصیتی زندانیان  از اهم اهداف زندانبانی اسلامی بوده و اقدامات دستگاه قضائی و همچنین سنگربانان اصلاح و تربیت را در جهت اعتلای اهداف مذکور است.

وی افزود: بازدید و بازرسی قضات دادسراهای کیفری و دادگاه‌ها از زندان‌ها، در صدور یا عدم صدور حکم حبس و تعیین میزان آن، بسیار مفید و تأثیرگذار است.

مرادنژادی بابیان اینکه تأثیر دیگر آن در صدور قرارهایی است که منجر به بازداشت متهم می‌شود خاطرنشان کرد: نوع بازدیدی که قضات از زندان‌ها انجام می‌دهند، بسیار مؤثر است در نوع احکامی که قضات در میزان مجازات حبس تعزیری صادر می‌کنند.

رئیس دادگستری شهرستان ایوان تصریح کرد: حل مشکلات زندانیان و تسریع در انجام امور مربوط به آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است چراکه زندانی با مشاهده این روند که مراجع قضایی در چهارچوب قانون دست یارای آن‌ها هستند به اطمینان و آرامشی درونی دست می‌یابند و از ناهنجاری‌های آن‌ها ناشی از بلاتکلیفی و مشکلات قضایی پرونده‌هایشان کاسته می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه قضات باید به سمت مجازات جایگزین حبس سوق پیدا کنند، افزود: مجازات جایگزین حبس در بسیاری از جرائم نتیجه مثبت دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: