• شنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-16390-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

سرعت، مهم‌ترین عامل مؤثر در وقوع تصادفات

رئیس پلیس‌راه انتظامی استان ایلام گفت: سرعت غیرمجاز مهم‌ترین عامل آشکار و پنهان در وقوع و افزایش شدت تصادفات رانندگی در استان ایلام است

سرهنگ «رضا همتی‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: گرچه سرعت زیاد و حوادث ترافیکی رابطه‌ای بسیار پیچیده با یکدیگر دارند اما با زبان ساده می‌توان گفت که هرچه سرعت وسیله نقلیه بالاتر باشد احتمال انحراف و واژگونی خودرو بیشتر شده، احتمال تصادف، صدمه و مرگ‌و میر افزایش می‌یابد .

  وی افزود: سرعت بیش‌ازحد مهم‌ترین و شایع‌ترین عامل تصادفات و مرگ‌ومیر در حوادث ترافیکی است .

رئیس پلیس‌راه استان ایلام یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 42 درصد تصادفات منجر به فوت و جرح در استان ایلام به علت تخطی از سرعت مطمئنه رخ ‌داده که بیشتر این تصادفات به‌ صورت واژگونی و خروج از جاده رخ‌داده است .

همتی‌زاده گفت: یکی از علل مهم تصادفات رانندگی در استان ایلام بحث تخطی از سرعت مطمئنه است که در وقوع تصادفات و افزایش شدت تصادفات رانندگی نقش دارد .

وی ابراز امیدواری کرد: با به‌کارگیری دوربین‌های جدید ثبت تخلفات رانندگی که در جاده‌ها فعال هستند و با استفاده از دوربین‌های سیار سرعت که توسط کاربر پلیس مورد استفاده قرار می‌گیرند و با افزایش نظارت‌ها شاهد کاهش وقوع تخلفات سرعت غیرمجاز و در نتیجه کاهش وقوع و شدت تصادفات رانندگی باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: