• جمعه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4992-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

انتقاد شدید امام‌جمعه ایلام از واسطه‌گری و رانت‌خواری در واگذاری یکی از جایگاه‌های سوخت مرکز استان

امام‌جمعه ایلام نسبت به واسطه‌گری و رانت‌خواری در واگذاری یکی از جایگاه‌های سوخت مرکز استان انتقاد کرد و گفت: چگونه این جایگاه  به 6 میلیارد تومان فروخته نمی‌شود اما به 2 میلیارد و 500 میلیون تومان فروخته می‌شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» امروز در خطبه‌های نماز جمعه‌‌ با اشاره به در پیش بودن روز جهانی قدس ، اظهار کرد:روز جهانی قدس میراث بزرگ امام به‌منظور زنده نگه‌داشتن آرمان فلسطین است که بعد از 38 سال مسلمانان جهان حمایت معنوی خود را از آرمان مردم مظلوم فلسطین اعلام می‌کنند.

وی با بیان اینکه متأسفانه مثلث آمریکا، صهیونیست و آل‌سعود برای نابودی آرمان آزادسازی فلسطین تلاش می‌کنند، تصریح کرد: تشکیل گروه‌های تکفیری در جهان اسلام با مدیریت آمریکا و دستگاه‌های صهیونیستی و حمایت مالی آل‌سعود که جنایت‌های ضد انسانی مرتکب می‌شوند برای فراموش کردن آرمان فلسطین و گسترش شهرک‌های صهیونیستی در مناطق اشغالی است.

امام جمعه ایلام ادامه داد: امروز تنها کشوری که از آرمان فلسطین به معنای واقعی حمایت می‌کند ایران است و حمایت سایر کشورهای اسلامی به برگزاری اجلاس‌ها محدود می‌شود و برنامه‌ی عملی برای حمایت از مبارزان فلسطینی ندارند و حتی در جریان اخیر رابطه‌ی قطر با عربستان شروط عربستان برای ارتباط مجدد با قطر اخراج گروه‌های حماس، قطع روابط با ایران و اخراج گروه‌های اخوان المسلمین اعلام و درواقع رابطه‌ی پنهانی رژیم صهیونیستی با آل‌سعود آشکار شد و جای تأسف دارد که ماهیت کثیف آل‌سعود برای برخی گروه‌های مبارز هنوز ناشناخته مانده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان ادامه داد: این جریانات نشان داد سعودی‌ها اعتقادی به آرمان فلسطین ندارند و جنگ‌های مختلف علیه فلسطین با حمایت مالی سعود‌ی‌ها انجام گرفت و اخیراً مدارکی به‌دست‌آمده که سران مرتجع عرب از اوباما خواسته بودند که به ایران حمله کند.

لطفی تصریح کرد: این‌ها ماهیت کثیف خود را نشان دادند و عبارت معروف اسلام آمریکایی امام در کنفرانس ریاض با محوریت آمریکا معنا یافت و در این کنفرانس توافق کردند علیه ایران اقدام کنند که اولین اقدامشان حادثه تروریستی تهران در حرم امام(ره) و مجلس شورای اسلامی بود که حرکتی بی‌ارزش و بی‌اهمیت بود. این‌ها نشان می‌دهد این کشورها دنبال توافق با ایران نیستند بلکه دنبال فرصت می‌گردند که به انقلاب ضربه بزنند.

وی با طرح این سؤال که در این چند روز آمریکایی‌ها چه معامله‌ای با ما داشته‌اند؟ گفت: سنای آمریکا یک تحریم وسیع در تناقض با مفاد و شروط 29 گانه برجام تصویب کردند اما متأسفانه از این‌طرف دستگاه دیپلماسی ما حاضر نیست مقابله‌به‌مثل کند و فقط می‌گوید آمریکا بدعهد و عهدشکن است، این را که همه‌ی دنیا حتی دوستان آمریکا می‌دانند که بدعهد است. مثل‌اینکه برجام جاده یک بانده است، فقط ما باید رعایت کنیم و دیگران به بدعهدی‌هایشان ادامه دهند.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان با بیان اینکه مصوبه اخیر سنای امریکا چیزی از برجام باقی نگذاشت و نقض بندهایی است که به امضای کشورها 1+5 رسیده است، ابراز عقیده کرد: شروط 9 گانه رهبری که رعایت نشد حداقل شروط معظم‌له در آستانه اجرای برجام ، رعایت شود، این چه سیاستی است، تا کی مسامحه و ضعف نشان دادن، آمریکایی‌ها دست‌بردار نیستند، این‌ها در همین عملیات تروریستی اخیر بیش از 50 گروه را با امکانات فراوان مجهز کرده بودند تا در ایران حمام خون راه بیندازند. سیاست آن‌ها سیاست شمشیر و سلاح است و سیاست ما گفتمان، امیدواریم دستگاه دیپلماسی اقتدار نظام را نشان دهد.

امام‌جمعه ایلام با تشکر از نیروهای امنیتی به‌ویژه سربازان گمنام امام زمان که شبانه‌روز در مرزها ضربات کوبنده به گروه‌های تروریستی می‌زنند ، شهادت جوان برومند و مداح اهل‌بیت «قلی‌زاده» را تسلیت و تبریک گفت و تأکید کرد: همه باید برای حفظ امنیت جامعه حساس باشیم.

لطفی با شاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با کارگزاران نظام گفت: رهبری فرمود عده‌ای در تلاش‌اند که جامعه را به دو قطب مخالف و موافق تبدیل کنند که این  هشدار نسبت به تکرار فتنه بنی‌صدر است که امام هم آن زمان تذکر دادند.

وی با قدردانی از بیانات رییس‌جمهور مبنی بر اینکه «پیروز انتخابات ملت و رهبری است»، ادامه داد: سهم‌خواهی‌هایی که از اردوگاه اصلاح‌طلبان افراطی که می‌خواهند موج‌سواری کنند به گوش می‌رسد درحالی‌که نقشی در ایجاد حماسه 209 اردیبهشت نداشته‌اند و خیلی از آن‌ها در فتنه 88 دست داشته‌اند.

امام‌جمعه ایلام تأکید کرد: از رییس‌جمهور می‌خواهیم به فکر مطالبات واقعی مردم یعنی حل مشکلات اقتصادی ، رفع بیکاری و رونق اشتغال باشند و هم و غم دولت جدید استفاده از کارشناسان متعهد باشند چون با سیاسی‌کاری کار به‌جایی نمی‌رسد و لازم است دولتی کارآمد و فراجناحی تشکیل شود تا مطالبات مردم و رهبری محقق شود.

نماینده‌ی ولی‌فقیه در استان ایلام با بیان اینکه امیدواریم با تعامل و تفاهم مجلس و دولت همه دست‌به‌دست هم دهند و مشکلات جامعه را حل کنند حساسیت‌های رئیس‌جمهور مبنی بر «سیاست‌گذاری درست اقتصاد، آری اما سیاسی کردن اقتصاد نه»، ادامه داد: سیاسی شدن اقتصاد موجب قاچاق میلیاردی کالا می‌شود و سیاست‌بازانی در رأس قاچاق‌ها قرار دارند که با اقتصاد مقاوم مخالف هستند چون با منافع آنان در تضاد است.آرمان فلسطین و گسترش شهرک‌های صهیونیستی در مناطق اشغالی است.

لطفی در ادامه با تشریح رسالت‌های اصل 44 قانون اساسی، اظهار کرد: واگذاری بخشی از اموال دولتی به بخش خصوصی در جهت ایجاد رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال از اهداف این اصل است، چون اموالی که در اختیار دولت است به دلیل کمبودهایی نگهداری از آن کار مشکلی است چون هم بار مالی دارد و هم کارایی آن‌ها در عرصه اقتصاد ناچیز است، بر همین اساس سازمانی به نام خصوصی‌سازی تشکیل شد و اگر همه مقررات این موضوع رعایت شود بهترین راه صیانت از اموال ملی بوده و جایگاه سوخت میدان «شهید کشوری» که یکی از جایگاه‌های بزرگ استان است بر اساس همین اصل در حال واگذاری با مناقصه و مزایده است.

وی گفت:مدرک دارم که قیمتی که برای این جایگاه که فقط 1900 متر زمین دارد، گذاشته‌اند 5 میلیارد و 700 میلیون تومان، عده‌ای دیدند قیمت بالاست قبول نکرده‌اند اما متأسفانه این جایگاه باقیمت 2 میلیارد و 500 میلیون تومان به کسی واگذارشده است که اسم نمی‌آورم، درحالی‌که قیمت خود زمین بر اساس برآوردها 5 میلیارد تومان است.

امام‌جمعه ایلام ضمن تشکر از بازرسی استان و دستگاه‌های نظارتی که پیگیری کرده‌اند اما ظاهراً گوش شنوا نیست، ادامه داد: حالا باز نباید بدبین باشیم که این رانت‌خواری است؟نباید بدبین باشیم که واسطه‌گری است؟، چطور به 6 میلیارد تومان فروخته نمی‌شود اما به 2 میلیارد و 500 میلیون تومان فروخته می‌شود.

  لطفی خطاب  به سازمان خصوصی‌سازی گفت: چرا دستگاه‌های توزیع بنزین که شاید چند میلیارد قیمت دارد به 750 میلیون تومان فروخته شده است؟ اگر بدانم چه دستی برای چپاول بیت‌المال در کار است از این تریبون اسم می‌آورم.

نماینده ولی‌فقیه در استان با انتقاد از سازمان خصوصی‌سازی، تصریح کرد: با چه جراتی اموال ملی را این‌گونه واگذار می‌کنید؟ من از برادران عزیز در بخش اقتصادی اداره اطلاعات و سازمان بازرسی می‌خواهم که به این نحوه واگذاری اجازه ندهند و بگویند چه موانعی وجود دارد و چه دست‌هایی در کار است.یقین بدانید بدون سفارش این کارها امکان‌پذیر نیست. من نمی‌خواهم بگویم حتماً این سفارش کنندگان در داخل استان هستند، وقتی در کشور صدها میلیارد تومان وام دو سه‌درصدی با یک تلفن اعطا می‌شود، این کارها هم ممکن می‌شود.

امام‌جمعه ایلام گفت: کسی دیگر 11 هزار میلیارد تومان صندوق ذخیره آموزش‌وپرورش می‌برد  پیش خاوری دزد، 3 هزارمیلیاردی رفته که دارد در خارج معامله می‌کند، این‌ها درد است.

وی ادامه داد: ببینید مؤسسات مالی چه فاجعه‌ای برای مردم درست کرده‌اند. کی به این‌ها مجوز می‌دهد. مگر یک بانک جرات می‌کند بدون مجوز از بانک مرکزی میلیاردها تومان پول مردم را بگیرد و بعد هم اعلام ورشکستگی کند.این فسادها بزرگ‌ترین ضربه را به اقتصاد کشور وارد کرده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: