• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-13390-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گفتگو

دستگیری عاملان شایعه ورشکستگی بانک‌ها و مؤسسات مالی در ایلام

  رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری عاملان شایعه‌سازی علیه بانک‌ها و مؤسسات مالی خبر داد.

  سرهنگ «علی جمالی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا منطقه ایلام اظهار کرد: در پی مراجعه نماینده حقوقی برخی از بانک‌ها و مؤسسات بانکی مبنی بر پخش شایعات در فضای سایبری علیه آن‌ها با هماهنگی مراجع قضایی  پرونده‌ای تشکیل شد.

  وی افزود: با توجه به اینکه این شایعات در سطح گسترده در فضاهای مجازی پخش و امنیت روانی مردم و جامعه را به‌شدت تحت تأثیر قرار داده بود مراتب به‌سرعت در دستور کار مأمورین این پلیس قرار گرفت.

  جمالی ادامه داد: با توجه به حساسیت موضوع با سرعت عمل کارشناسان این پلیس و انجام اقدامات خاص پلیسی سرمنشأهای انتشار شایعات شناسایی و در کمترین زمان ممکن دستگیر و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

  رئیس پلیس فتا ایلام گفت:بر اساس ماده  18جرائم رایانه‌ای هر كس به‌قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به‌وسیله سامانه رایانه‌ای یا مخابراتی اكاذیبی را منتشر نماید یا در دسترس دیگران قرار دهد یا با همان مقاصد اعمالی را برخلاف حقیقت، رأساً یا به‌عنوان نقل‌قول، به شخص حقیقی یا حقوقی به‌طور صریح یا تلویحی نسبت دهد، اعم از اینكه از طریق یادشده به نحوی از انحاء ضرر مادی یا معنوی به دیگری وارد شود یا نشود، افزون بر اعاده حیثیت (در صورت امكان)، به حبس از نودویک روز تا دو سال یا جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

  وی گفت: کاربران در نظر داشته باشند که هر خبر و مطلبی را که در فضای سایبری بدون منبع رسمی مشاهده می‌کنند به آن بی‌توجه بوده و بدون اطلاع از صحت‌وسقم آن اقدام به انتشار آن نکنند چراکه امکان تخلفات پیش می‌آید.

  جمالی در پایان ضمن هشدار و برخورد جدی باکسانی که در فضای سایبری به پخش شایعات دامن می‌زنند از مردم درخواست تا اخبار صحیح را از طریق رسانه‌های معتبر پیگیری کنند و در صورت مشاهده موارد مشابه مراتب را سریعاً از طریق وب‌سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی گزارش نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: