• دوشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۹
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4792-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام:

روز قدس، مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل سیاست‌های خبیثانه صهیونیسم است

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام گفت: روز قدس، مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل سیاست‌های خبیثانه صهیونیسم جهانی برای فراموش کردن مسئله فلسطین است .

حجت‌الاسلام و المسلمین «علی چراغی‌پور» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: یکی از اهداف مهم‌ترین اهداف انقلابی اسلامی، ایجاد حس مسئولیت جمعی و وحدت اسلامی بین مسلمانان جهان بوده است .

وی با بیان اینکه ضرورت ایجاد وحدت اسلامی، به ‌وضوح می‌توان در گفتمان اندیشه امام راحل مشاهده کرد، افزود: حضرت امام راحل با آگاهی از پیامدهای تفرقه در بین امت اسلامی در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی، تنها راه جلوگیری از صدمات و لطمات ناشی از آن را وحدت و برادری حول اسلام عزیز و تعالیم حیات‌بخش آن می‌دانستند .

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام، با اشاره به اینکه اصل وحدت در اندیشه و گفتمان حضرت امام راحل به‌عنوان رمز پیروزی انقلاب اسلامی مطرح است، اضافه کرد: در همین چارچوب در 16 مرداد 1358 و در کمتر از یک سال از پیروزی انقلاب اسلامی، حضرت امام راحل، آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را به‌ عنوان روز جهانی قدس نام‌گذاری کردند .

چراغی‌پور تصریح کرد: امام راحل با نام‌گذاری این روز، از همه مسلمانان جهان خواستند که در این روز همبستگی خود را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان و مظلوم فلسطین به نمایش بگذارند. در واقع اندیشه و عملکرد فرامذهبی و جهانی حضرت امام راحل، در سطح جهان اسلامی موجب شد که ایشان با نام‌گذاری روز قدس و اعتلای مسئله قدس و فلسطین را از مقوله‌ای صرفاً عربی به مقوله‌ای جهانی و اسلامی تبدیل و جهان اسلام را به وحدت در برابر خطر بزرگ اسرائیل غاصب فرا خواند .

وی با بیان اینکه روز قدس، روز امت اسلامی و روز فریادرسی مسلمانان جهان علیه رژیم اشغالگر قدس است، گفت: رژیم غاصب اسرائیل روز به‌عنوان جرثومه فساد و فتنه‌انگیزی در منطقه است و روز قدس نماد صف‌بندی حق در برابر باطل و حضور گسترده تمام امت اسلامی در روز جهانی قدس در سراسر کشور، نشان از دل‌بستگی همه مسلمانان ملت مسلمان ایران برای زنده نگاه‌داشتن یاد و نام قدس شریف است .

چراغی‌پور با اشاره به اینکه روز قدس، مظهر ایستادگی جمهوری اسلامی در مقابل سیاست‌های خبیثانه صهیونیسم جهانی برای فراموش کردن مسئله فلسطین و ایجاد امنیت برای رژیم غاصب اسرائیل است، افزود: امسال با توجه با رویدادهای که در منطقه حادث‌شده ازجمله نشست غربی و عربی دریکی از کشورهای عربی، شاهد حضور گسترده و بسیار خوب مردم ولایتمدار و همیشه درصحنه ایران اسلامی در روز قدس خواهیم بود .

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان ایلام با تأکید بر تلاش و همت رسانه‌های گروهی و فعالان رسانه‌ای در زمینه فراهم کردن زمینه حضور گسترده در راهپیمایی روز قدس، خاطرنشان کرد: مردم عزیز ایران اسلامی، یک‌بار دیگر نشان خواهند داد که همواره پای ارزش‌ها و آرمان‌های نظام اسلامی، انقلاب و امام راحل ایستاده‌اند و در روز قدس مشارکت گسترده‌ای خواهند داشت .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: