• یکشنبه ۲۱ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4492-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نعمت امنیت

ایسنا، منطقه ایلام – یادداشت

عبدالصاحب ناصری – فعال سیاسی

این روزها موضوع عملیات تروریستی ۱۷ خرداد تهران، محور بحث محافل گوناگون از گفت وگوهای دو نفره تا گعده‌های خانوادگی و سایر مجالس رسمی و غیررسمی واقع گشته است .

تنوع دیدگاه‌ها گاهی به تضاد و تعارض و تخاصم از دفاع مطلق تمام قد از عملکرد دستگاه‌های مسئول تا نشانه رفتن انگشت اتهام مستند به پاره‌ای وقایع گذشته دامن می‌گستراند !

قدر مشترک عمده‌ی تحلیل های غیررسمی، فقدان دانش و اطلاع کافی در حوزه‌ی کار تخصصی و پیچیده و در حجاب امنیتی است .

امنیت مهم‌ترین تکلیف حاکمیت و حق واضح شهروندان است که همواره خدشه‌ی بر آن مورد طمع دشمن می‌باشد.

جای تردید نیست که تدارک و تاءمین امنیتی که ما در پرتو آن به تعامل اجتماعی، کسب و کار و تحصیل و تحلیل و دهها کنش و واکنش فردی و اجتماعی می‌پردازیم و شبانه سر راحت بر بالین رویای شیرین می گذاریم، مرهون و مدیون سلسله‌های در هم تنیده‌ای است که لوازم و اقتضائات ماءموریت، عمل آنها را در پرده و پنهان قرار می دهد و بر پیدایی تلاش و رونمایی از عملکردشان مهر ممنوعیت می گذارد و این از مظلومیت های تلاش کسانی است که در دفاع از عملکرد خویش در عرصه ی عمومی مهر سکوت بر لب و راز مگوی فراوان دارند.

حتما و بلاتردید تلاش‌های این حوزه به سان هر حوزه‌ی دیگری نمی‌تواند از تیغ نقد و نظر مصون باشد، لیکن وقوع حوادثی نظیر حادثه‌ی تروریستی گذشته، نباید محملی برای عقده گشایی‌های فردی و جناحی واقع گردد، کما اینکه وقوع حوادث تروریستی در دولت‌های گذشته نیز به کام هیچ ایرانی وطن دوستی روا نبوده و حلاوت نبخشیده است .

ترور کور است و تروریست کورتر !

ترور بر پایه و مایه‌ای از فقر، جهالت،حقارت و انتقام در خشن‌ترین شکل هراس‌افکنی شکل می‌گیرد، و برای تروریست که مسخ و منحل در ذهنیتی است که برای او پرداخته و بدو تزریق نموده‌اند، مهم نیست که بر چه کسی آتش بگشاید، کدام گلو را ذبح  کند، در کدام نقطه موجب انفجار و چه بنایی ویران شود!

ترور؛ خروج است! خروج از مرزها، نژادها، مذاهب ، ملیت و قومیت‌ها، و خروج از انسانیت!

بر پای هیچ برگه‌ی ماموریت تروری نمی توان امضای رضایت خداوند یافت !

در سخن پیشوایان دین است که : "نعمتان مجهولتان، الصحه و الامان." دو نعمت، قدر ناشناخته اند؛ سلامت و امنیت .

خداوندا، به حافظان امنیت جامعه ی ما اقتدار و سلامت و به ما متنعمان و بهره مندان از نعمت امنیت قدر دانی و شکر گزاری صادقانه و به خانواده های داغدار از کینه ی کور ترور اخیر صبر و اجر و به شهدای مظلوم آن علو درجات و روح و رضوان خویش عنایت فرما .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: