• شنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-4092-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

یک فعال سیاسی:

فعالان ستادهای انتخاباتی در دولت جدید به دنبال سهم‌خواهی نیستند

سخنگوی ستاد دکتر روحانی در انتخابات 29 اردیبهشت ماه در ایلام با بیان اینکه پس از انتخابات 92 تعامل احزاب مختلف سیاسی در استان بسیار بیشتر شده است، گفت: ستادهای دکتر روحانی چه در سال 92 و چه در سال 96 هرگز به دنبال سهم خواهی و منفعت طلبی‌های شخصی و گروهی نبوده و نیستند، هر چند منطقی است که مجموعه پیروز برای کسب توفیق چاره‌ای جز استفاده از نیروهای همسو ندارد ولی برنامه فعالان سیاسی اصلاح‌طلب کمک و یاری به دولت برای پیشرفت و آبادنی است.

«محمدرضا جعفریان» در گفت و گو با ایسنا، منطقه ایلام اظهار کرد: انتخابات ریاست جمهوری در کشور ما همواره پر از شور و نشاط و رقابت بوده و کشور ما جزء معدود کشورهای منطقه است که در 4 دهه اخیر با تمام مشکلات و تنگناها و در سخت‌ترین شرایط (جنگ تحمیلی و تحریم‌ها و ...) موفق به برگزاری دقیق انتخابات و فرآیند رای‌گیری شده که به صورت طبیعی هر انتخاباتی حساسیت‌های خاص خود را دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت بحرانی در منطقه خاورمیانه در چند سال اخیر و ناامنی‌های کشورهای همسایه از یک طرف و فضاسازی‌های قدرت‌های بزرگ از طرف دیگر بر اهمیت این انتخابات افزوده است، افزود: به هر حال و علی‌رغم برگزاری همزمان انتخابات شوراهای شهر و روستا (به صورت الکترونیکی) و حضور گسترده رای دهندگان در مجموع انتخابات خوب و قابل قبولی برگزار شد هر چند که در شهرهای بزرگ امکان فراهم شدن بستری برای مشارکت بیشتر مردم وجود داشت.

جعفریان در پاسخ به این سوال که پیام انتخابات 29 اردیبهشت برای دوستداران و معاندان انقلاب اسلامی ایران چه بود؟ اضافه کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات اخیر پیام روشنی به دشمنان ایران داد و آن این بود که مردم ما همچنان با تایید چارچوب نظام جمهوری اسلامی در راستای جامعه مدنی و گفت و گو و تعامل با جامعه بین‌المللی حرکت خواهند کرد و واکنش‌های مثبت در کشورهای منطقه و سایر کشورها نشان دهنده موفقیت‌آمیز بودن این پیام بود» و در خصوص دوستان ملت و انقلاب ما چه آنها که از این انتخاب خرسندند و چه آنها که به هر دلیلی از نتیجه انتخابات نا راضی هستند موضوع روشن است «برای رشد و توسعه و تعالی کشور باید با پذیرش رای ملت در راستای پیشبرد گفتمان اعتدال گام بردارند و با صبر و حوصله و بردباری منتظر اقدامات عملی دولت منتخب باشند.

وی ادامه داد: در هر انتخاباتی گروهی ممکن است به دلیل عدم توفیق در جلب آرای مردم به چگونگی برگزاری انتخابات معترض باشند قبل از انتخابات نیز امکان کشیده شدن بحث‌ها به سوی تقابل و نگرانی وجود دارد. بعد از پایان انتخابات باید همگان به انتخاب ملت احترام بگذارند و باعث تحکیم دوستی‌ها و همراهی‌ها شوند.

این فعال سیاسی یادآور شد: مردم ما همواره و در دشوارترین دوران‌ها از نظام و انقلاب دفاع کرده‌اند و پیروز واقعی انتخابات مردم هستند و با پایان یافتن این رقابت سخت، همچنان در کنار هم برای دستیابی به اهداف و شعارهای دولت جدید تلاش خواهند کرد. آنهایی که در این انتخابات پیام ملت را به درستی درک نکرده‌اند باید با بازسازی و ترمیم برنامه‌ها و شعارهای خود متناسب با واقعیات جامعه خود رابرای رقابت‌های آتی آماده کنند.

جعفریان با اشاره به اینکه در روند برگزاری انتخابات همه مردم تلاش‌های صادقانه‌ای داشتند گرچه بخشی به دلیل حضور در ستادهای انتخاباتی هزینه‌هایی داده‌اند، گفت: از نظر ما همه باید به دنبال تحقق برنامه‌های دولت و پاسخ به مطالبات ملت باشند، واقعیت این است که ستادهای دکتر روحانی چه در سال 92 و چه در سال 96 هرگز به دنبال سهم خواهی و منفعت طلبی‌های شخصی و گروهی نبوده و نیستند هر چند منطقی است که مجموعه پیروز برای کسب توفیق چاره‌ای جز استفاده از نیروهای همسو ندارد ولی برنامه فعالان سیاسی اصلاح‌طلب کمک و یاری به دولت برای پیشرفت و آبادنی است.

وی تصریح کرد: احزاب سیاسی در کشور و استان پس از چند دوره پر فراز و نشیب تجربیات ارزنده‌ای را کسب کرده‌اند. از رفتارهای تند اوایل دهه 80 دولت احمدی‌نژاد سر کار آمد که هم به ضرر اصولگرایان واقعی و هم به زیان اصلاح‌طلبان و البته باعث خسارات بی سابقه به کل کشور شد.

این فعال اصلاح‌طلب عنوان کرد: تحزب و فعالیت حزبی و حضور گروه‌ها و افراد شناسنامه‌دار سیاسی زمینه‌ساز رشد و پیشرفت جامعه و حذف فرصت‌طلبان خواهد بود. آنهایی که هیچ اعتقادی به داشتن چارچوب و مرام مشخص سیاسی ندارند همواره هزینه‌های سنگینی به احزاب و کل جامعه وارد می‌کنند.

جعفریان اضافه کرد: پس از انتخابات 92 تعامل احزاب مختلف سیاسی در استان بسیار بیشتر شده است بخشی از این نزدیکی و تعامل نتیجه فضای باز سیاسی در دولت دکتر روحانی است و انصافا در استان نیز برنامه‌های استاندار محترم به صورت بی سابقه‌ای مورد تایید فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوده است. شاید بتوان دوره چهار ساله اخیر را آرام‌ترین و کم تنش‌ترین دوران در فضای سیاسی استان نامید که امید است با تدبیر و عقلانیت و امید و همراهی تمام دلسوزان توام یابد.

وی در ادامه در سخنی با مسئولین و مدیران استانی، اظهار کرد: اکنون که این رقابت بزرگ به پایان رسیده باید به خواسته جامعه تن دهیم و برای خدمتگذاری به مردم بیش از پیش جدی‌تر و مصمم‌تر شویم و به ویژه برای حل معضلات بزرگ نسل جوان که در راس آنها بیکاری است بیشتر تلاش کنیم.

جعفریان خطاب به نمایندگان استان ایلام در مجلس شورای اسلامی افزود: قدر دوران نمایندگی مردم مظلوم استانمان را بدانیم، بدون هیچ تعارفی باید بگویم که مردم منتظر رخ دادن تغییر و تحول در زندگی و رونق بیشتر در کسب و کار و آرامش و رفاه هستند. به دور از نگاه‌های انحصار طلبانه برای خدمت به این مردم تلاش کنیم .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: