• شنبه ۱۳ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 963-4794-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گفتگو

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خبر داد:

ارسال 230 اثر به دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان ایلام

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با بیان اینکه تاکنون 230 اثر به دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان ایلام ارسال شده است، گفت: دهم تیر ماه آغاز جشنواره دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام است.

«عظیم ایدی» در گفت‌وگو با ایسنا، منطقه ایلام، با بیان اینکه دومین جشنواره هفته قرآن و عترت استان ایلام امسال در اوایل تیر ماه برگزار می شود، اظهار کرد: این جشنواره که قرار بود اردیبهشت ماه امسال برگزار شود به علت محدود بودن زمان فراخوان و تداخل با انتخابات‌های اخیر و همچنین درخواست جامعه قرآنی استان ایلام در اوایل تیر ماه برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام در 3 بخش «رقابتی» ، «نمایشگاهی و غیر رقابتی» و «فعالیت‌های جنبی» برگزار خواهد شد، افزود: بخش رقابتی شامل جشنواره حفظ و تلاوت، جشنواره آواها و نغمات آئینی، جشنواره مقاله نویسی و انشاء، جشنواره شعر و داستان و جشنواره هنرهای تجسمی است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه دومین بخش هفته قرآن و عترت ایلام شامل بخش نمایشگاهی و غیر رقابتی است، تصریح کرد: بخش نمایشگاهی و غیر رقابتی دومیم جشنواره هفته قرآن و عترت ایلام شامل دستاوردها و آثار و تولیدات قرآنی است.

ایدی ادامه داد: سومین بخش جشنواره دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام، فعالیت‌های جنبی است که شامل کارگاه نقاشی، کارگاه نماز، محافل انس با قرآن، محفل شب شعر و یادواره شهدای قرآنی است.

وی با بیان اینکه جشنواره «تلاوت و حفظ» دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام امسال ویژه برادران است، عنوان کرد: این بخش شامل حفظ 5 جز، 10 جزء، حفظ کل قرآن کریم و نهج البلاغه است.

 معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام با اشاره به اینکه برنامه‌های دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام همزمان با ماه مبارک رمضان با برگزاری محافل انس با قرآن در شهرستان های استان آغاز شده است، گفت: برنامه های دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام به طور رسمی از 10 تیرماه همزمان با آزاد سازی مهران با افتتاح نمایشگاه دستاوردهای قرآنی استان ایلام در مجتمع فرهنگی هنری ارشاد ایلام آغاز می شود.

ایدی با اشاره به اینکه تاکنون 230 اثر به دبیرخانه هفته قرآن و عترت استان ایلام ارسال شده است، اظهار کرد: در بخش هنرهای تجسمی 203 اثر، آواها و نغمات (اذان) 11 نفر، شعر و داستان 88 اثر و مقاله نویسی 11 اثر و جشنواره حفظ و تلاوت 17 نفر اعلام آمادگی کرده اند.

وی به برگزاری مسابقه انشاء نویسی ویژه دانش آموزان مدارس استان ایلام در ایام هفته قرآن و عترت استان ایلام خبر داد و افزود: 14 تیر ماه نیز مراسم برگزاری اختتامیه هفته قرآن و عترت استان ایلام همزمان با روز قلم برگزار خواهد شد که در این روز یک سرود آئینی ویژه دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام با اجرای «جواد شوهانی» اجرا خواهد شد.

یادآور می‌شود در مراسم اختتامیه از برگزیدگان قرآنی و نفرات برتر دومین هفته قرآن و عترت استان ایلام تجلیل خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: