• جمعه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۰
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 963-1692-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گزارش

امام‌جمعه ایلام:

آموزه‌های امام(ره)،مهم‌ترین عامل مصونیت انقلاب از انحراف است

امام‌ جمعه ایلام گفت: اگر به بهانه پیروزی در انتخابات جشن‌های مختلط پسر و دختر در ایلام برگزار شود با کمک نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دیگر دستگاه‌های امنیتی شخصاً از این اقدام جلوگیری خواهم کرد.  

به گزارش خبرگزاری ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام ‌و المسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته ایلام اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های امام امت پس از پیروزی انقلاب اسلامی و استقرار نظام جمهوری اسلامی، حفظ، تداوم و استمرار نظام اسلامی بوده است.

وی با بیان اینکه یکی از مصادیق بارز نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن مقابله با اندیشه‌های فکری امام راحل در داخل است، افزود: دشمنان انقلاب بعد از رحلت امام در چهاردهم خرداد ماه سال 68 در شرایط حساس با تحلیل‌های غلط بر این باور بودند که پایان عمر امام، پایان کار انقلاب اسلامی نیز رقم خواهد خورد .  

لطفی ادامه داد: با تدبیر و دوراندیشی امام راحل برای نظریه ولایت‌فقیه و تثبیت آن در قانون اساسی جمهوری اسلامی بر فرضیات و تحلیل‌های غلط دشمنان خط بطلان کشید و ساعاتی پس از ارتحال ملکوتی امام با وجود فقدان جان‌سوز آن عزیز مجلس خبرگان در اقدامی انقلابی و حرکتی مدبرانه و به هنگام آیت‌الله ‌العظمی خامنه‌ای را به ‌عنوان رهبر جدید و جانشین امام معرفی کرد .  

امام‌جمعه ایلام با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی نقش رهبری کلیدی و بنیادین است، سیاست‌های کلان نظام را بر اساس دستورات دین مقدس اسلام با قاطعیت و رعایت تقوای عملیاتی می‌کند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری در طول بیست‌وشش سال گذشته سکاندار کشتی انقلاب با وجود توفان‌های تند سیاسی در منطقه و جهان و فتنه‌های داخلی، انقلاب را به ‌سلامت به ساحل نجات هدایت کرد .  

وی در ادامه به قیام 15 خرداد اشاره کرد و گفت: قیام خونین 15 خرداد 42 نقطه عطفی در تاریخ معاصر و یادگاری از پیوند معنوی توده‌های عظیم مردم با مرجعیت دینی است و قیام 15 خرداد واکنشی از احساسات عمیق مذهبی ملت ایران و نمایشی از به پا خاستن مردمی بود که می‌خواستند ظلم و ستم در کشور ایران ریشه‌کن شود .  

لطفی آموزه‌های ماندگار امام راحل را مهم‌ترین عامل مصونیت انقلاب از انحرافات و جلوگیری از نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن دانست و تصریح کرد: نقش و جایگاه مردم و عامل دیگر مصونیت انقلاب از انحرافات و جلوگیری از نفوذ فرهنگی و سیاسی دشمن است .  

امام‌جمعه ایلام با تأکید بر اینکه متأسفانه بدحجابی و بی‌حجابی در جامعه به اوج خودش رسیده است، گفت: اشاعه فرهنگ بدحجابی در جامعه از مؤلفه‌های نفوذ فرهنگی دشمن است .  

وی ادامه داد: متأسفانه بدحجابی و بی‌حجابی به‌سرعت در محافل عمومی در بازار و خیابان در حال ‌توسعه است و قطعاً عامل اساسی در ترویج این فرهنگ کوتاهی و مسامحه برخی دستگاه‌های فرهنگی کشور و برگزاری کنسرت‌ها و جشن‌ها خصوصاً پس از پیروزی یکی از نامزدها در انتخابات و برپایی متینگ‌های مختلط و حضور دختران و بانوان با زشت‌ترین وضع و رقص و پای‌کوبی در هفته‌های گذشته بدحجابی و بدحجابی را به اوج خود رسانید .

لطفی اضافه کرد: اگر به بهانه پیروزی در انتخابات جشن‌های مختلط پسر و دختر در ایلام برگزار شود با کمک نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و دیگر دستگاه‌های امنیتی شخصاً از این اقدام جلوگیری خواهم کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: