• چهارشنبه ۱۰ خرداد ماه، ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 963-6790-5
  • خبرنگار : 911202
  • منبع خبر : گزارش

زندانیان مالی و جرائم غیرعمد ایلام آزاد می‌شوند

مدیر عامل ستاد دیه کشور گفت: پرونده‌های زندانیان مالی استان ایلام مورد بررسی قرار می‌گیرد و در اسرع وقت با پرداخت بدهی آن‌ها آزاد و به آغوش گرم خانواده باز می‌گردند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « اسدالله جولایی» در جشن گلریزان استان ایلام، اظهار کرد: ماه رمضان ماه پر خیر و برکتی بوده و امیدوارم خیرین و نیکوکاران با همت خود موجب آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و بازگشت آنان به آغوش گرم خانواده شوند .

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان در 290 نقطه کشور جشن گلزیران برای آزادی زندان جرائم غیرعمد برگزار می‌شود، افزود: در سال گذشته آزادی 9 هزار و 143 نفر با پرداخت بدهی 742 میلیارد توان تعهد ستاد دیه بوده که انجام ‌شده است .

جولایی با اشاره به اینکه کمک‌های مردمی قطره قطره جمع می‌شود و با آن ‌یک نفر به آغوش گرم خانواده برمی‌گردد، خاطرنشان کرد: هر روز آزادی زندانی داریم و هر روز هم زندانی جدید مالی وارد چرخه زندان می‌شوند .

مدیر عامل ستاد دیه کشور ادامه داد: ستاد دیه در استان‌ها باید پرونده زندانیان مالی را مورد بررسی دقیق قرار دهند و بدهی افرادی که مستحق هستند را پرداخت کنند .

وی با اشاره به اینکه هر پرونده‌ای از استان ایلام بیاید بدون فوت وقت مورد بررسی قرار می‌گیرد و پول لازم برای آزادی آن افراد به ستاد دیه استان تحویل داده می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر نیازمند 500 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و مالی در کشور هستیم .

جولای با تاکید بر اینکه مسئولان باید بیش از پیش به ستاد دیه برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد کمک کنند، گفت: ستاد دیه در راستی اجباری کردن بیمه شخص ثالث، تلاش‌های زیادی کرد و اگر بیمه شخص ثالث اجباری نمی‌شد الان 300 هزار راننده در زندان محبوس بودن و اما الان فقط 800 نفر زندانی تصادف داریم .

مدیر عامل ستاد دیه کشور بر فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن فرهنگ بیمه تاکید کرد و افزود: ایمنی کامل در کار باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد که متاسفانه بعضا شاهد سهل‌انگاری در ایمنی کار داریم و موجب گرفتار شدن افراد در زندان می‌شود .

جولایی با بیان اینکه مهریه زیاد خوشبختی نمی‌آورد و افراد در شروع زندگی باید از عاقبت تعیین مهریه سنگین اطلاع پیدا کنند، خاطرنشان کرد: باید آموزش‌های لازم برای پیبشگیری از طلاق انجام شود چرا که آسیب جبران ناپذیر بر جامعه وارد می‌کند .

وی در پایان اضافه کرد: پرونده‌های زندانیان مالی استان ایلام مورد بررسی قرار می‌گیرد و در اسرع وقت با پرداخت بدهی آن‌ها آزاد و به آغوش گرم خانواده باز می‌گردند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: