• دوشنبه ۶ دی ماه، ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9510-1694-5
  • خبرنگار : 911204
  • منبع خبر : گفتگو

نویسنده ایلامی بهارستان جامی را بازآفرینی کرد

کتاب بهارستان جامی متشکل از 12 حکایت در 60 صفحه توسط «مرتضی حاتمی» بازآفرینی شد.

«مرتضی حاتمی» در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه ایلام، اظهار کرد: با هدف در دسترس قرار دادن تعدادی از حکایت‌های بهارستان جامی برای مخاطبان کودک و نوجوان و کمک به اقتصاد خانواده، مجموعه‌ای از 12 حکایت به‌گزینی و بازآفرینی شده و در مجلدی 60 صفحه‌ای به صورت مصور چاپ و منتشر شده است.

این بازآفرین ادبیات کودک و نوجوان با بیان اینکه این مجموعه با کاغذ و جلدی نفیس منتشر شده است، تصریح کرد: در این کتاب، 12 عنوان حکایت بازآفرین شده وجود دارد که خانم (زهره خرامان( آنها را تصویرگری و ناشر کتاب را برای گروه سنی «ج» (چهارم تا ششم دبستان) منتشر کرده است.

حاتمی گفت: انتشار مجلدهایی نفیس از آثار ادبیات کلاسیک برای مخاطبان، والدین و اولیای تربیتی با هدف کمک به اقتصاد خانواده و در دسترس قرار دادن مجموعه آثار از ادبیات کلاسیک صورت می‌گیرد و علاوه بر آن جامعه‌ی مخاطب در خصوص دریافت و تهیه‌ی مناسب کتاب، در صرف هزینه‌های مالی صرفه جویی می‌کند.

حاتمی افزود: «شتر به قیمت گربه!، گرگ نادان و روباه دانا، دوستی گرگ و سگ!، پند روباه چه بود؟، گنجشک دانا، عاقبت عقرب بدجنس، عاقبت موش طمع کار، روباه دوراندیش، روزی گرم در میان نخلستان، سنگ پندآموز، دو پرنده‌ی مغرور و دوستی دزد و کک» عناوین حکایت‌های (قصه‌های بهارستان جامی) است، که پیش‌تر به صورت مستقل و مجزا منتشر شده است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: