• دوشنبه ۱۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 978-8490-5
  • منبع خبر : گفتگو
  • چاپ

رئیس شورای شهرستان ایلام تاکید کرد:

ضرورت تعامل اعضای شوراها برای برطرف کردن مشکلات جوامع محلی

رئیس شورای شهرستان ایلام از برگزاری جلسات مشترک با اعضای شوراهای شهر ، بخش و  روستاهای شهرستان برای احصاء مشکلات مشترک مناطق مختلف خبر داد.

«عباس خانمحمدی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: شوراهای اسلامی به عنوان یکی از منابع مهم سرمایه اجتماعی در تامین حقوق شهروندی و ایجاد فرهنگ نظم و احترام به قانون سهم عمده در تحقق توسعه ملی به خود اختصاص می‌دهد.

وی با اشاره به اصل 100 و 103 قانون اساسی گفت: بر این اساس برای پیشبرد سریع برنامه‌های اجتماعی، اقتصادی و عمرانی و بهداشتی و فرهنگی و سایر امور رفاهی از طریق همکاری با مردم با توجه به مقتضیات محلی اداره امور در روستاها و شهرها و شهرستان‌ها و استان با نظارت شورایی انجام می‌گیرد که منتخب مردم است.

رئیس شورای شهرستان ایلام تصریح کرد: استانداران، فرمانداران و بخشداران و سایر مقامات کشوری که از طرف دولت تعیین می‌شوند در حدود اختیار شوراها ملزم به رعایت تصمیمات آنها هستند، که خوشبختانه این موضوع در استان ایلام در حال نهادینه شدن است.

خانمحمدی گفت: شورای شهرستان در ذیل موضوعاتی مربوط به کمیته برنامه‌ریزی ، زیرساخت عمرانی و اقدامات کلان، سیاستگذاری شهرستان، ارتباط با استان و انتقال مناسب مشکلات شهرستان، حل اختلافات بین شوراهای بخش ، شهر و روستا گام‌های بلندی برداشته است.

وی تصریح کرد: این شورا آمادگی لازم را برای ایجاد جلسات مشترک با شوراهای شهر، بخش‌ها و حتی روستاهای تابعه را دارد و از همکاران خود تقاضا دارم زمینه برگزاری چنین جلساتی را فراهم کنند تا مشکلات عمده و مشترک مناطق مختلف احصاء و در رفع آنها تلاش لازم به عمل آید.

رئیس شورای شهرستان ایلام در پایان گفت: خوشبختانه استاندار ایلام و فرماندار شهرستان ایلام بارها ثابت کرده‌اند که در عمل به تصمیات و دغدغه‌های اعضای شورا توجه کامل داشته‌اند و امیدواریم با تداوم این روند شاهد حل مشکلات در مناطق مختلف شهرستان و استان باشیم.


انتهای پیام