• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3390-5
  • منبع خبر : خبرگزاری ایسنا
  • چاپ

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری خبر داد:

تشکیل تیم مشاوره به منظور تعریف پروژه‌های درآمدزا برای شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها در ایلام

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری ایلام از تشکیل تیم مشاوره‌ای برای تعریف پروژه های درآمدزا برای شرکت‌های تعاونی دهیاری‌ها خبر داد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «یونس آزادی» در نشست با روسای هیات مدیره شرکت های تعاونی دهیاری‌های استان با اشاره به ضرورت فعال‌سازی شرکت‌های تعاونی دهیاری‌های استان اظهار کرد: چنانچه به ایجاد منابع درآمدی پایدار برای دهیاری‌ها توجه نشود، این نهاد در آینده برای تامین هزینه های خود با مشکلات زیادی مواجه خواهد شد .

وی با اشاره به اینکه بستر لازم برای ایجاد واحدهای درآمدزا در استان فراهم است، گفت:  با دعوت از کارشناسان خبره و توانمند دستگاه‌های اجرایی، یک تیم مشاوره قوی برای ارائه مشاوره و تعریف پروژه های درآمدزا ویژه شرکت‌های تعاونی دهیاریها تشکیل خواهد شد .

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری به تسهیلات ارزان قیمت موضوع تفاهمنامه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها اشاره و تصریح کرد: دهیاری‌ها و شرکت‌های تعاونی دهیاریها می‌توانند از تسهیلات این تفاهمنامه برای اجرای پروژه‌های درآمدزا استفاده کنند.

وی خواستار فعالیت شرکت های تعاونی دهیاریها در امور درآمدزا از جمله ایجاد فروشگاه، واگذاری پروژه‌های عمرانی دهیاریها به شرکت های تعاونی دهیاری‌ها، ایجاد واحدهای صنعتی، کشاورزی و گردشگری، استفاده اقتصادی از ماشین آلات دهیاری‌ها در زمینه درآمدزایی از طریق تجمیع آنها در شرکت‌ها شد .


انتهای پیام