• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2191-5
  • منبع خبر : گزارش
  • چاپ

استاندار ایلام:

از سرمایه‌گذاران در بخش معدن حمایت مالی، امنیتی و تخصصی می‌کنیم

استاندار ایلام گفت: بخش معدن یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی دانست که می تواند پایه‌های اقتصاد کشور را مستحکم‌تر بگرداند و در استان از سرمایه‌گذاران در این بخش حمایت مالی، امنیتی و تخصصی می‌کنیم.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در دیدار روسای سازمان نظام مهندسی و خانه معدن کشور اظهار کرد: استان ایلام بی صبرانه منتظر سرمایه‌گذاران در حوزه‌های مختلف از جمله بخش صنعت است و ما از سرمایه گذاران حمایت مالی، امنیتی و تخصصی می‌کنیم.

وی بخش معدن را یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی دانست که می تواند پایه‌های اقتصاد کشور را مستحکم تر کند و ادامه داد: در شرایط فعلی کشور لازم است از همه ظرفیت‌ها در بخش های مختلف ازجمله بخش معدن به درستی استفاده شود.

مهندس «نادعلی اسماعیلی» رئیس سازمان نظام مهندسی کشور نیز  ایلام را استانی مستعد در عرصه معدن ارزیابی کرد و گفت: هر چیزی که بتواند در دل زمین خلق ثروت کند معدن است و از این رو در ایلام می‌توان به وفور معادنی چون گچ، آهک، خاک، شن، ماسه و ... یافت.

مهندس «محمدرضا بهرامن» رئیس خانه معدن گفت: نگاه ما در بحث معدن به سمت استان های در حال توسعه چون ایلام است چراکه انگیزه خدمت و حرکت در جهت رونق بخشیدن به وضع موجود بیشتر از دیگر مناطق کشور است.

وی ادامه داد: خدمت در مناطقی چون استان ایلام یک سعادت است چراکه ما مدیون مردمی هستیم که هشت سال برای کشور عزیزمان ایران مرزداری کرده اند حال نوبت ماست که در یک جنگ اقتصادی جبران مافات کنیم.

در پایان این دیدار نمونه هایی از سنگ های معدنی از طرف خانه معدن کشور تقدیم استاندار ایلام شد.


انتهای پیام